40 dakikada sakin bir tempoda başarıyla sonuçlandı

40 dakikada sakin bir tempoda başarıyla sonuçlandı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Emine Tanrıkulu

Güneybatı Asya’nın en uzun ırmağı olan Fırat Nehri’nin yüzyıllardır bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı ve tarihe ışık tuttuğunu bilmeyeniniz yoktur. Fırat Nehri ‘ nin birçok insana hayat verdiği gibi birçok insanımızında yaşamına son vermiştir. Geçmişte ölümlerle sonuçlanan  feribot kazaları, balıkçı teknelerinin alabora olması, ve birçok vatandaşımızın serinleme amacıyla girmiş olduğu bu nehrin bir çok üzücü hadiselerine tanıklık ettik… 
         Fakat bugün bir ilke imza atarak  gerekli tüm resmi izinlerin ve güvenlik önlemlerinin alınmasıyla birlikte Samet Demir adlı sporcunun Fırat Nehri ‘ nin Malatya-Battalgazi ( Fırat ) kıyısından başlayarak ve Elazığ - Baskil ( Gemici ) kıyısında sonlanan 2.1 km uzunluğundaki boğaz geçişi ortalama 40 dakikada sakin bir tempoda başarıyla sonuçlanmıştır.
          Demir , bu vesileyle başta olmak üzere her daim desteklerini eksik etmeyen yanımda olan ağabeyim, hocam , İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Yalın Aygün Ardından bu proje için katkı sağlayan Battalgazi Spor İlçe Müdürü Kasım Karaduman Battalgazi Osman Çağlı Yüzme havuzu Amiri Hazni Ak Güvenlik amacıyla destekte bulunan Kadir Koç ve bot kaptanımız Mehmet Pala ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN