ABYB'den Çamlıca Kolejine Nezaket Ziyareti

ABYB'den Çamlıca Kolejine Nezaket Ziyareti

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ve yönetimi, Malatya’da eğitim çalışmalarını sürdüren Çamlıca Koleji kurucusu Mustafa Sarıtaç’ a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette Çamlıca Koleji Kurucusu Mustafa Sarıtaç, “LGS çerçevesinde 5 Haziran'da yapılan merkezi sınav sonuçlarında, Malatya’da eğitim disiplini ve kaliteli eğitim anlayışı ile Çamlıca Koleji 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da büyük başarıya imza attı. LGS ’ye giren 95 öğrenciden 67’si Fen Liselerine yerleşebilecek puan aldı. Çamlıca Okulları Kurucu Müdürü Mustafa Sarıtaç,”Eğitim ve öğretim hizmetlerini bilim ve teknolojinin ölçütleri doğrultusunda yürüten, değerleriyle barışık, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olma vizyonu ile çıktığımız bu yolda, deneyimli kadromuz ile öğrencilerimizin her zaman destekçisi oluyoruz. Öyle ki, 2021 yılında Türkiye birincisi ve Türkiye ikincisi çıkarmıştık, 2022 LGS sonuçlarına göre ise 95 öğrencimizden 67 öğrencimiz 2021 LGS hesaplamalarına ve Rehber Öğretmenlerin öngörüsüne göre Malatya ilinde bir Fen Lisesine yerleşebilecek bir puan almıştır.” dedi.
Eğitim ve öğretim hizmetlerini bilim ve teknolojinin ölçütleri doğrultusunda yürüten, değerleriyle barışık, sürekli gelişen, nitelikli ve yenilikçi bir kurum olan Özel Çamlıca Koleji, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Anadolu FEN bölümlerine kayıt yaptıracak öğrenciler için, başarı sıralamalarına  göre burs imkanı sağlandığını açıklayan Sarıtaç, “Malatya’da disiplini ve kaliteli eğitim anlayışı ile başarılarından söz ettiren Çamlıca Koleji 2021 yılında olduğu gibi 2022 yılında da büyük başarıya imza attı. LGS ’ye 95 öğrenciden 69’u Malatya’daki Fen Liselerine girebilecek puanı aldı. Çamlıca Koleji yakaladığı kitlesel başarı ile İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, Ankara Aziz Sancar Fen Lisesi, İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Anadolu Lisesi ve Özel Fen Liseleri gibi çizgi üstü okullara öğrencilerini yerleştirdi.” Şeklinde konuştu.
Çamlıca Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Sarıtaç, “Öğretimde, ''yetenek ağırlıklı tam öğrenme'' modeliyle okullar zincirine yelken açan çamlıca okulları sizin teveccühünüzle yeni kampüsler açmaya devam ediyor.
Yılların deneyim ve birikimlerini tüm Türkiye'ye taşıyor.
 
Özel Çamlıca Koleji olarak uyguladığımız eğitim-öğretim teknikleri, öğrencilerimizde ekip ruhunu oluşturacak, disiplinden taviz vermeden sistemli ve prensipli çalışarak onları hayata hazırlayacak, sürekli araştırma ve gelişmelerine fırsat yaratacak zemini oluşturmakta ve başarının sırrını keşfetmelerine olanak tanımaktadır. Ayrıca analiz ve sentez yapabilen, pratik hayatta da inisiyatif kullanabilen insan modelini, eğitim sistemimizin odağına koyarak çalışmalarımızı şekillendirdik.
 
Bizi diğer rakiplerimizden üstün kılan farkındalıklarımızın bir kısmını anlattığımız bu katalogda göreceğiniz gibi, Çamlıca okullarının olmazsa olmazı tabi ki matematik. Tüm sınıflarımızda matematik ders saatlerine, yorumlamasına ve yeteneğe dayalı soru kalıplarına ayrı bir önem veriliyor. Yine Türkiye ' de çok az bir örneği olan ( Malatya' da ise ilk kez ) ilkokul 1.sınıflara '' iki öğretmenli eğitim-öğretim '' uygulaması bizi farklı kılan diğer bir unsur. Bunun dışında Çamlıca TV uygulaması, veli-öğrenci-okul iletişim ağı olan Çamlıca NET, Hayata hazırlık dersleri, akıl oyunları, Temalı lego, puzzle, değerler eğitimi, öğrenci başkanlıkları seçimi, DeNeA sınıfı, farklı yabancı dil seçenekleri, çok farklı ve ergonomik sınıf dizaynlarımız, kadro seçimindeki titizlik, Model uçak ve robot atölyesi, zengin kulüp seçenekleri, açık büfe yemekhanemiz, biliyoruz ki bizi diğer kurumların önüne geçiren farklılıklarımızdır.
 
Sınırlı sayıda ''özel'' öğrencilerin eğitim ve öğretim göreceği Çamlıca Okulları Malatya kampüsü gelecek yıl farklı kampüs binalarını da hizmete koymanın çalışmalarını yapıyor.
 
Düşünen, sorgulayan ve çözümleyen nesiller için Çamlıca okulları bütün birikimiyle çalışmaya devam edecek.” İfadelerini kullandı.
Çamlıca Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Sarıtaç ayrıca Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanlığına bağlı görsel ve yazılı yayın organlarınızı yakinen takip etmekteyiz. Şeffaf,tarafsız haber anlayışınız için sizlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ise, “Çamlıca Koleji Malatya’da kurulduğu günden bu yana eğitim ve öğretime büyük katkılar sunmaktadır.Bu bağlamda bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Eğitim adına yapacağınız her projede yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz.” İfadelerine yer verdi.
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN