Ağın Kaymakamı Ankara Vali Yardımcılığına atandı

Ağın Kaymakamı Ankara Vali Yardımcılığına atandı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

14,07,2020 tarihinde Ağın kayamaklığına atanan Neslihan Kısa, Ankara Vali Yardıcılığına atandı.2022 yılı Mülki Amirleri Atama kararnamesiyle Ağın kaymakamlığı görevinden Ankara Vali Yardımcılığına atanan Neslihan Kısa için, Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, "2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Ağın kaymakamlık görevinden,
Ankara Vali yrd.görevine atanan kaymakamımız Sn;Neslihan KISA Hanımefendi ilçemiz için verdiği hizmet ve gayretlerinden dolayı şahsım ve ilçem adına teşekkür eder , saygılar sunarım." dedi.

NESLİHAN KISA KİMDİR

  Giresun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2009 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 2013 yılında bölüm ve fakülte birincisi olarak mezun oldu. İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakam Adaylığı Sınavına katıldı ve 2015 yılında Kocaeli Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti.
        Kocaeli Valiliği’nde İl Stajını,  Kocaeli/Gölcük ve Yalova/Altınova ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını, Ankara Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Teftiş Stajını tamamladı. Eskişehir/Sarıcakaya, Kastamonu/Abana ve Konya/Hadim ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
        Yurtdışı stajı kapsamında, İngiltere’de Sheffield Üniversitesi’nde 8 ay süreli yabancı dil eğitimi aldı.
 
        Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayan Neslihan KISA, 26.10.2018-27.07.2020 tarihleri arasında Edirne/Havsa Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur. Türk İdareciler Derneği tarafından 2019 yılında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı yılın idarecisi seçilerek 'Merhum Vali Galip Demirel Sosyal Hizmet ödülü' nü almıştır.
 
14.07.2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ/Ağın İlçe Kaymakamlığı’na atanan kısa  görevine 07.08.2020 tarihi itibariyla İlçemizdeki görevine başlamıştır.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN