AK Partili Çalık: 'Belediyecilik AK Parti'nin işidir'

AK Partili Çalık: 'Belediyecilik AK Parti'nin işidir'

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Hekimhan’ın 2024 seçimlerinde AK belediyecilik ile tanışması temennisinde bulunarak, “Kim ne derse desin, belediyecilik AK Parti’nin işidir. Hekimhan’ımıza eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Hekimhan ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Güçlü, Kurşunlu, Güzelyayla ve Güzelyurt Mahallelerini ziyaret eden Çalık, muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelerek hem sorun hem de istekleri dinledi.

Kurşunlu Mahallesi’nde muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelen Çalık, burada yaptığı konuşmada, “Bizim memleketimiz, toprağım Kurşunlu’ya gelmek beni çok mutlu ediyor. Bugüne kadar Kurşunlu’ya çok güzel hizmetler getirdik. Cumhurbaşkanımıza bugüne kadar verdiğiniz bütün destekler için teşekkür ediyorum. 20 yıldır Kurşunlu bize çok büyük destek verdi. Allah nasip ederse, 2023’te de Kurşunlu o sandıkları bir kez daha patlatacak. 2024 seçimlerinde Hekimhan’ımızı AK Belediyecilik ile tanıştırmalıyız. Kim ne derse desin, belediyecilik AK Parti’nin işidir. Hekimhan’ımıza eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır.” dedi.

Mahalle ziyaretlerinin ardından ilçe merkezine geçen Çalık, burada esnaf ziyaretine bulunarak, vatandaşlarla bir araya geldi. Çalık, son olarak Hekimhan AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, burada partililerle bir araya geldi.
Toplantı öncesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Çalık, “Sayın Bakanım, Hekimhan Malatya’mızın 13 ilçesinden bir tanesi. Sizinle yaptığımız görüşmede Hekimhan’ımıza doğalgaz istemiştik. Hekimhan’dan bir heyetle sizi ziyaret ederek, doğalgaz isteğimizi size bir kez daha iletmek istiyoruz” dedi. Bakan Dönmez ise ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini belirtti.

HEKİMHAN’A YAPTIKLARIMIZLA KONUŞUYORUZ

Milletvekili Çalık, partililerle gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Hekimhan’ı çok seviyorum. Benim ilk ekmeğimi kazandığım yer. 20 yıldır AK Parti olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Depremde evleri zarar gören vatandaşlarımıza evlerini yaptık. Toplam 126 konutun yapımı bitmek üzere ve kısa bir süre içerisinde hak sahiplerine teslim edilecek. Hekimhan merkezde de TOKİ tarafından evlerimizin yapılmasını istiyoruz. Bu konuyu da TOKİ Başkanımıza ileteceğiz. Göletlerimiz, okullarımız yapılıyor, kapalı spor salonumuz önümüzdeki günlerde hizmete girmiş olacak. Hekimhan-Kuluncak arası 27,6 kilometre uzunluğunda olup 2019 yılsonunda 21,9 kilometresi tamamlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda projenin geri kalan 5,7 kilometresinin ihalesi yapıldı ve yolun yapımı devam ediyor. Biz  eserlerimizle, Hekimhan’a kazandırdığımız yatırımlarımızla konuşuyoruz”

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN