Battalgazi'deki Metruk Binalar Tek Tek Yıkılıyor

Battalgazi'deki Metruk Binalar Tek Tek Yıkılıyor

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Battalgazi Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yapıların yıkımına aralıksız devam ederken, Hasan Varol mahallesinde terk edilmiş iki bina alınan güvenlik önlemleri altında yıkımı gerçekleştirildi.
Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, gençler için tehlike arz eden ve kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapıları tek tek tespit ederek resmi prosedürleri yerine getirdikten sonra yıkımını gerçekleştiriyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla vatandaşların huzurunu ön planda tutan Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, son olarak Hasan Varol mahallesinde kaderine terk edilmiş, çevre ve insan sağlığını tehdit eden iki metruk binayı çevre güvenliğini aldıktan sonra yıkımını yaptı. 
2021 Yılında 24 Adet Metruk Bina Yıkıldı
İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde sorunsuz bir üst yapı için çalışmalarını sürdüren Battalgazi Belediyesi, çevre ve toplum sağlığı ile güvenlik açısından tehlike oluşturan metruk yapılarda yıkım çalışmalarını sürdürüyor. 2021 yılında toplam 24 adet metruk binanın yıkımını gerçekleştiren Battalgazi Belediyesi’nin bu çalışmaları, vatandaşlardan büyük takdir topluyor. Metruk yapıların güvenlik açısından ilçedeki mahalle sakinlerini tedirgin ettiğini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi’yi metruk evlerden arındırıp, sağlıklı, huzurlu ve güvenli yaşam alanları oluşturma noktasında ciddi adımlar atıklarının altını çizdi.
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN