İş insanı Erdoğan'dan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması

İş insanı Erdoğan'dan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması

PAYLAŞ
İş insanı Erdoğan'dan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması
İş insanı Erdoğan'dan 24 Kasım Öğretmenler günü kutlaması
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatyalı hayırsever İş İnsanı Reşat Erdoğan 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan Mesajında;

Eğitime gönül vermiş bir iş insanı olarak ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ancak çağdaş eğitim kurumlarımız marifetiyle ve gelecek nesillerin mimarı öğretmenlerimizin eliyle ulaşacağımızı biliyorum. Bu vesile ile 24 Kasım öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum. 
Hiç bir güçlük karşısında yılmayan, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı baş eğmeyen, hamaseti
bırakıp sabır ve metanet içinde çalışan, her türlü fedakârlığı göze alan nesillerin yetiştirilmesi öğretmenlerimize bağlıdır! 
Çünkü; insan yetiştirmek en kutsal ve önemli görevlerden biridir. Bu önemli göreve talip olan ve en zor şartlarda bile hakkıyla yerine getiren tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.
Eğitimin bu kadar ehemmiyetli olması beraberinde öğretmen ihtiyacını da getirmektedir çünkü  eğitimin ne olduğunu 
ve eğitimcinin kim olduğunu bir kez daha anlamak zorundayız.  İşte bu noktada Malatya Büyükşehir Belediyesi ile yaşadığımız bir sorunu dile getirip takdiri kamuoyunun vicdanına bırakmak istiyorum. 
      Maalesef son yıllarda kanayan bir yaramız var o da “Ataması yapılmayan öğretmenler” meselesidir. Bu konu benim hassasiyetle üzerinde durduğum ve yakinen takip ettiğim bir konudur. Bu konuya istinaden yaklaşmakta olan öğretmenler günü vesilesiyle atama bekleyen kardeşlerime moral ve motivasyon olsun diye Malatya Belediyesi Kültür AŞ. uhdesinde olan bilboardlara 24 kasım haftasında ilan edilmek üzere 
“İkbalini Ve İstikbalini Eğitime Adamış Ataması Yapılmayan Öğretmenlerimizin Sesine Kulak, Umuduna Işık Olmalıyız.” Şeklindeki afişlerimiz maalesef veto yiyip bilboardlara asılmadı. Şimdi burdan yöneticilere  sormak istiyorum.
1- Her okulda ücretli öğretmen çalıştırılırken ve öğretmen açığı bilinen bir gerçek olmasına rağmen siz eğitim ve öğretimin daha sağlıklı işleyişinden mi rahatsız olacaksınız?
2- Siz öğretmen atamasının yapılmasına mı karşı çıkıyorsunuz?
3- Bu genç idealist öğretmenleri görmezden mi geliyorsunuz?
4- Gayet meşru ve masum bir talebi karşılamayarak neyi hedefliyorsunuz?
5- Vatandaşın isteklerini yerine getirmeyerek, vatandaş İle devletin arasına kendinizce bir takım dengeler koyup vatandaşın devlete olan güvenini mi zedelemek istiyorsunuz. Bu tür senaryoları 15 Temmuz öncesi Türkiye’sinde yaşadık ve hafızamızda diri bir şekilde durmaktadır.
6- Her türden ideolojiyi temsil eden kesimlere mavi boncuk dağıtarak siyasi denge kurmak mı istiyorsunuz?
Bu soruların acil cevap bulması oluşacak algıları bertaraf edecektir. Aksi takdirde akıllarda ciddi soru işaretleri Kalacaktır. Çünkü yerel yöneticiler her kese ayrı ayrı yalan söyleyemezler. Biz dünde ataması yapılmayan öğretmenlerin yanındaydık bu günde yanlarındayız  yarın da yanlarında var olmaya devam edeceğiz. Sahipleneni az diye hakikate hürmet etmeye devam edeceğim ve şunu iyi biliyorum ki doğru eğilirse kıyamet kopar; bir doğrunun imanı  da bin eğriyi düzeltir.
Kamuoyuna saygı İle arz ederim.
                           Reşat ERDOĞAN

Pusulamalatya

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN