Malatya Büyükşehir Belediyesi Semt Konağı Öğrencileri 'Kesişme İyi Ki Varsın Eren' Filmini İzledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Semt Konağı Öğrencileri 'Kesişme İyi Ki Varsın Eren' Filmini İzledi

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatya Büyükşehir Belediyesi semt konaklarında eğitim gören öğrenciler, Eren Bülbül’ün doğum günü olan 1 Ocak’ta gösterime giren ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filmini sinemada izlediler.
2017 yılında Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan, TRT ortak yapımı ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filmini, Malatya Büyükşehir Belediyesi semt konaklarında eğitim gören 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinden oluşan 400 öğrenci sinemada izledi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi semt konağı öğrencileri için, 2017 yılının Ağustos ayında Trabzon’un Maçka İlçesinde PKK terör örgütü ile girilen çatışmada Eren Bülbül ile Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik anısına çekilen filmin gençlere örnek olması açısından öğrencilerle birlikte izlediklerini söyleyen Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Kılınç, şehit olan Eren Bülbül, Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ve tüm şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirtti. 
Semt konağı öğrencileriyle birlikte gençlerin bilinçlenmesi için önemli bir film olan ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’i izlediklerini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, “ Eren kardeşimizin gençlerimize örnek olacak kısa hayatıyla beyaz perdeye taşınan filmi gençlerimizin izleyerek belirli bir bilince ulaşması için Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak bir organizasyon yaptık. Semt konaklarımızda eğitim gören 7 ve 8’inci sınıflarda okuyan 400 öğrencilerimizi ‘Kesişme: İyi ki Varsın Eren’ filmine getirdik. Gençlerimizin bu vesileyle bu konularda bilinçlerinin artacağına inanıyoruz. Bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.
Malatya Büyükşehir Belediyesi semt konağında eğitim gören 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri salonda ‘İyi ki Varsın Eren’ ve Türk Bayraklarıyla, ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filmini beğeniyle izledi. 
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN