Malatya Eğitim Vakfı Akşit'e Emanet

Malatya Eğitim Vakfı Akşit'e Emanet

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatya Eğitim Vakfı Ankara Şubesi Başkanı M.Haluk Akşit in düzenlediği yemekli toplantıda Malatyanın Milletvekilleri,iş adamları, iş kadınları ve Sivil Toplum kuruluşlarının başkanlarından oluşan birbirinden değerli hemşehrileri ile bir araya gelindii
Toplantı Vakıf Genel Sekreteri BURÇİN ŞAHİN in açılış konuşması ile başladı.Burçin Şahin tüm davetlilere teşekkür ederek Malatya Eğitim Vakfı olarak neler yapabileceklerini anlattı ve hedeflerini belirtti.
Daha sonra söz alan Malatya Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı M.Haluk Akşit konuşmasında ,Ankara şubesinin Eski Başkanlarından Ekrem Dernek beyin rahatsızlanmasından dolayı bu görevin kendisine tevdi edildiğini, bugüne kadar yapılan çalışmalar için görev yapan Başkanlara teşekkür ettiğini ve bu çalışmaları daha ileri noktalara götürmek için var gücüyle çalışacağını ifade etmiştir.
Bu göreve gelmeden önce Merhume eşim Güldal Akşit ile “bundan böyle yaşantımızda hayır işlerine ağırlık verme” kararı aldıklarını ve bu başkanlık teklifinin kendisine bir fırsat yarattığını düşünerek görevi kabul ettiğini, bu esnada eşinin rahmetli olması nedeniyle başkanlığı tekrar değerlendirmeye alma ihtiyacı duysada tekrar eşi için devam edip daha çok çalışacağını söylemiştir.
İktisadi anlamda Vakıf, kişisel çalışma ve gayretle elde edilen imkanların ve mal varlığının gönül rızasıyla paylaşılmasını öngören hukuki bir sistem olduğunu söyleyerek ,bundan böyle Türkiyedeki ekonomik sıkıntıların göz önüne alınarak öğrencilerimize sahip çıkmamız gerekliliğinden bahsetmiştir.
Kıymetli dostların destekleriyle bu görevi hakkıyle yerine getirmek için yola çıltığını Allah yardımcımız olsun bizleri mahçup etmesin ve hep faydalı işler yapmak nasip olsun diyerek ,
Sevelim ,Sevilelim,SEVİNDİRELİM Sloganıyla tüm misafirlere tek tek teşekkür ederek konuşmasını bitirmiştir
Malatya E.Valisi Sayın Saffet Arıkan Bedük’te konuşmasında Malatya Eğitim Vakfı rahmetli Turgut Özalın öncülüğünde bir grup Malatyalı hayırsever iş insanı tarafından benimde Malatya Valisi olduğum dönemde kurulmuş olup benimde vakfın kuruluşunda emeğim ve katkım olmuştur dedi.Sayın Haluk akşit başkanlığında bizlerinde desteği ile başarılı çalışmalara vesile olacağız inşallah dedi.
Malatya E.Belediye Başkanı ve Milletvekili Cemal Akında vakıflar çok önemli hayır kurumları olup Malatya Eğitim Vakfı da bu kurumların başında yer almaktadır.Başarılar diliyorum memleketimizin ihtiyaç sahibi başarılı örencilerine önemli katkılar sunacaklardır dedi.
E.Vali Adnan Yılmaz da Malatya Eğitim vakfının bugünden itibaren yapacağı çalışmalarına bizlerde bir nebzede olsa destek veriyoruz Allah hayırlı uğurlu etsin inşallah.
MAFED(Malatyalılar Federasyonu)Başkanı Kamil Göksu da bir sivil toplum kuruluşu başkanı olarak yöremizin tüm sivil toplum kuruluşlarını kucaklayıp hepsinede destek oduklarını aynı şekilde Malatya Eğitim Vakfımıza da gerekli desteği vereceklerini ifade ederek tüm katılımcılara teşekkür etti.
Katılımcılar kendilerini teker teker tanıttılar ve Vakfımızın Ankara Şubesinin Kurucu Başkanı ,Vakfın bulunduğu daireyi bağışlayan Sayın Yaşar Öncan’a geçmişteki katkıları nedeniyle Plaket verildi Pilaketi Yaşar Öncan’ın torunu genç Yaşar Öncan aldı.
Önceki dönemlerde uzun yıllar vakfımızın başkanlığını yapan sağlık nedenleriyle ayrılmak durumunda kalan sayın EKREM DERNEK adına pilaketi de kirvesi ve kızım dediği ARZU GÖKSU aldı.Arzu hanımda çok duygulandığını EKREM Amcamın adına bu plaketi almaktan son derece mutlu ve heyecanlı oldum dedi
Toplantı katılımcıların görüş ve önerilerinin tartışılıp değerlendirildiği hoş sohbetlerden sonra burs taahhüt formlarının imzalatılarak vakıf asistanına teslim edilmesi ile son bulmuştur.
M.Haluk Akşit
Malatya Eğitim Vakfı Ank.Şb.Bşk.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN