Rektör Karabulut'tan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Rektör Karabulut'tan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

PAYLAŞ
Rektör Karabulut'tan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
Rektör Karabulut'tan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatya Turgut Özal Üniversitesi  (MTÜ) Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. Karabulut, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” vesilesiyle yayımladığı mesajda şunları söyledi:

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikir, siyaset ve askerî dehası ile adını dünya tarihine yazdırmış, kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kurarak bu yolda dost-düşman tüm milletlerin takdirini kazanmış büyük bir asker ve devlet adamıdır. Türk ulusunun istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade onun fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir.” diyerek bunu apaçık belirtmiştir.

 

Dolayısıyla, Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek “muasır medeniyet seviyesinin üzerine” çıkarmakla mümkün olacaktır.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi olarak Cumhuriyetimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün fikir ve ideallerinin koruyucusu olacağımız inancı ve kararlılığı ile ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha şükranla ve rahmetle; vatan uğruna şehit düşmüş tüm evlatlarımızı ve gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

Pusulamalatya

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN