Uyuşturucu ile Mücadele

Uyuşturucu ile Mücadele

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Gelecek Partisi Malatya Gençlik Politikaları Başkanlığı tarafından düzenlenen Uyuşturucu ile Mücadele çalıştayı gerçekleştirildi.
Konu ile olarak Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı  Dr.Ahmet Ercan Uckan, 

"Genel Başkanlığımız ve Gençlik Politikaları Başkanlığımızın birlikte Düzenlediği "Uyuşturucu ile Mücadele" çalıştayı doğrultusunda, Malatya İl Başkanlığı olarak bizler de İl Gençlik Kolları Başkanlığımız ile beraber "Bağımlılığa Dur De" tiyatro gösterisini hazırladık. Genel Başkan Yardımcımız Sn. Mustafa Gözel’in katılımları ile gösterimini gerçekleştirdik.

Uyuşturucunun tehlikeleri ve açtığı yaralar toplumumuzun malumudur. Ne yazık ki ülkemizde söylemden öteye geçemeyen ve gösterişten ibaret olan önleme mekanizmalarının çalışmaları, uyuşturucu kullanımlarını engelleyememekte. Resmi rakamlarla 1 milyon 700 bin kişinin uyuşturucu furyasına kapıldığını biliyoruz. Ve ne yazık ki gayri resmi sayının daha fazla oluşu bizleri daha hızlı bir eylem planına itiyor.

Bugün itibari ile tespit edilmiş kullanıcılar rehabilite edilmeli, ‘Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMATEM) ‘ler arttırılmalı, arınma merkezlerindeki eksikler giderilmeli, tıbbi cihazlara erişim Devlet ve Sağlık Bakanlığı tarafından kolaylaştırılmalı.

Biz Gelecek Partisi olarak, Milletimiz menfaatine olan her konuda olduğu gibi, bu konudada çalışmalarımıza her daim devam edeceğiz. Bu bataklığa batmış ise çıkmasına, hiç bilmeyeni uyarmaya, ilgili merciler ile irtibata geçerek fikir ve önerilerimizi paylaşmaya, yapacağımız bu tarz organizasyonlar ile farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz." dedi.

Malatya İl Başkanı

Dr. Ahmet Ercan UÇKAN
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN