Bağımlılık Psikolojisi - Neval Kütük

Bağımlılık Psikolojisi


Bağımlılık, bir nesneye, maddeye veya insana duyulan son derece güçlü bir istektir. Bağımlılık psikolojik bir durumdur. Bir kere bağımlılıktan kurtulmuş insan son derece dikkatli olmalıdır. Alışkanlıkları gözden geçirmek ve onların tekrar aktif olmamasını önlemek gerekir. Bunun için de özdisiplin çok gereklidir.

 

Eğer herhangi bir şeye bağımlılığınız varsa her zaman tetikte ve farkında olmalısınız. Dengeli olmalısınız. Dünya Değişim Akademisi’nde bilimsel tekniklerle sunulan ‘’Bağımlılıklardan Özgürleşme Sanatı’’ ile bağımlılıklarınızın farkına varacak ve onlardan özgürleşeceksiniz.

 

Değişim Sanatı ile düşünce yapınız değişecek ve yeniden düzenlenecek. Zihin eğitilecek ve bağımlılığa neden olan zihinsel kalıplar kırılacaktır. Dürüstçe eylemlerinizi gözden geçirin ve bağımlılık, alışkanlık haline gelenleri not edin. Göreceksiniz ki belki de hiç farketmediğiniz bağımlılıklarınız var. İşte Değişim yolunda olmak, sizi bu bağımlılıklardan kurtaracak. Bunun için Değişim Teknikleri zaruridir.

 

‘’Bağımlılıklardan Özgürleşme  Sanatı Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada sizi bağımlılıklardan özgürleştirecek  derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

 

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

 

Herkes kendi bağımlılıklarını kendisi yaratır. Fakat bağımlılıklar, birden değil, yavaş yavaş bırakılmalıdır. Aksi halde kişi, o şeye yeniden bağımlı olabilir. Bağımlılıktan kurtulmak için ekstra çaba göstermeyin. Sadece farkında olun. O bağımlılığın sizi ne kadar olumsuz etkilediğinin farkında olun.

 

Unutmayın, siz değişirseniz bağımlılık da gider. Bunun için ‘’Bağımlılıktan Özgürleşme Sanatı’’ Değişim Programı tam da size göre.

 

Mutlu Değişimler…

Neval KÜTÜK

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
12Ağs

BAŞARININ SIRRI: TEK ODAKLI ZİHİN

28Tem

Stres Kurtuluşu

15Tem

Duygu Sessizliği

03Tem

Teslimiyet Güneşi..!

26Haz

Duygu İfadesi