İçsel Devrim - Neval Kütük

İçsel Devrim


Gerçek devrim, iç dünyada gerçekleşir. İçsel devrim gerçekleşmeden dışsal devrim söz konusu olamaz. Bu yüzden insan önce kendi iç dünyasını keşfetmeli ve bireyselliğini geri kazanmalıdır.. Ancak bu şekilde tam ve gerçek bir özgürlük mümkün olabilir.

 

Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ‘’ Devrim Sanatı’’ Değişim Programı ile bireysel devrimin nasıl gerçekleştiğini yaşayacaksınız. Bireyselliğinizi geri kazanarak özgürlüğünüzü kutlayacaksınız. Devrimin ne demek olduğunu anlayacaksınız. İçsel devrimin nasıl gerçekleşeceği yönünde bir farkındalığa sahip olacaksınız.

 

Gerçek devrim bir fedakarlıktır. Eğer tam ve gerçek özgürlüğe sahip olmak istiyorsanız, hayatınızın sorumluluğunu üstleneceksiniz. Gerçek cesaret, içsel devrimi gerçekleştirip tek başına olma halidir. İçsel devrim, geçmişten kopmak ve geleceğe adım atmaktır.

 

 ‘’Devrim Sanatı Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada içsel devrim farkındalığını geliştirmek için derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

 

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

 

Eğer toplumu değiştirmek istiyorsanız, önce kendinizi değiştirmelisiniz. Değişim içten olmalıdır. Ancak o zaman sağlıklı, huzurlu ve refah dolu bir gelecek gerçekleşebilir.

 

Neval Kütük

Değişim Uzman

Dünya Değişim Akademisi

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

0530 877 06 04

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 5

 • ZEYNEP ERDOĞAN | 01 Ekim 2021 00:49

  Harika teşekkürler

 • Özden Gerçek | 13 Eylül 2021 11:57

  Muhteşem bir program

 • Selva | 13 Eylül 2021 10:49

  Kaleminize sağlık.

 • Hatice Özel | 13 Eylül 2021 10:32

  Ne kadar güzelmiş????Gerçek,önce içsel devrim???? Teşekkürler yazı icin ????

 • Nesrin | 12 Eylül 2021 17:38

  Harika bir yazı! Kaleminize sağlık.

YAZARIN SON 5 YAZISI
09Oca

Cesaret ve Yenilenme

15Ara

Barış Yolu

02Ara

Risk Yönetimi

17Kas

sezgisel Yaşam

05Kas

Bilgelik Yolu