13 Maç Sonra Galip Gelmek..! - Said Yalçın

13 Maç Sonra Galip Gelmek..!


Alanya karşısında harika bir Yeni Malatyaspor izledik. Alanları daraltan, defans futbolcularının gol yollarında olması, forvet oyuncularının defansa yardımı hakikaten tam anlamıyla mükemmeldi. Yardımlaşma tam anlamıyla takdire şayandı. Her ne kadar Hakem Atilla Karaoğlan son dakikalarda zıvanadan çıksada…
Biliyorsunuz ki takımda bir çok eksik mevcuttu. Tetteh maçdan önceki tetkikleri korona belasına yakalanması her ne kadar bizleri üzse de, son haftalardaki Yeni Malatyaspor’un performansından dolayı Alanya karşısında galibiyet alacağımızı en kötü ihtimal ile beraberlik ile sonuçlanacağını tahmin edebiliyorduk. Bir çok as futbolcusundan yoksun olarak çıktığımız Alanya karşısında tüm futbolseverlere gösterdik ki, biz iyi bir takımız yedeğimiz ile de sahada tam bir Kaplan misali çarpışırız dedirttiler. Tetteh, Lukokı, Semih kaya, Mallan,Zugui, Mustafa eskihallaç ,Erkan Kaş gibi bir çok futbolcudan yoksunda olsak takım çok güzel bir şekilde motive edilmiş ve sahaya kazanmak için çıkan bir kadro ile aslanlar gibi oynadık diyebiliriz.
13 maçlık bir galibiyet hasreti mevcuttu Yeni Malatyaspor’da. İrfan Buz’un gelmesi ile birlikte kulüpte yatıp kalkan ve her an futbolcuları ile istişareler içerisinde olan bir Teknik heyet ve akabinde futbolcuların ücretleri konusunda sorun yaratmayan bir yönetim ile ligde kalacağımızı her defasında yansıttık. Nitekim şunu açık bir şekilde ifade edebilirm ki, profesyonel bağlamdaki bir başkan ve yönetim olsaydı bu takım ligde bu şekilde can çekişmezdi. 
Özellikle Ertaç Özbir son haftalardaki performansı hakikaten bizleri fazlasıyla sevindirmekte. Zaten kendisi tecrübeli bir eldiven ve ligimizde kaliteli bir kalecidir. Neden A Milli takıma çağrılmadığını soracak olursanız, Tabikide Anadolu takımında oynadığından. Sorarım size BİR Gökhan Akkan, Bir Sinan Bolat,Mert Günok, Uğurcan Çakır dan neyi eksik. Diyebilirim ki Ertaç’ın daha çok artıları mevcuttur..Bu performansı sonrası kanaatimce A Milli takım formasını hakkediyor..
Hadebe ve Wallace akabinde Hafes tabikide Cahebake defansta tam anlamıyla son haftalardaki en güzel grafiklerini sürdürmekteler. Asist kralı Hafes ise bugün defansta mücadele ettiği takım arkadaşı Hadebe’ya attırdığı gol ise hayati bir galibiyetin gelmesine sebeb olmuştur. Hadebe’nin ise super ligdeki ilk golü olmasıda başka bir sevindirici olay. Şunu belirtmekte fayda var, Alanya ligimizde iyi bir kadroya sahip ve  önemli bir takım. Bu takıma karşı fazla pozisyon vermeden galip gelmek , 90 dakika boyunca hakkedilen bir galibiyetin göstergesi olarak görebiliriz.
Zeki Yavru , Ahmet Ildız orta sahada basmadık yer bırakmadı. Özellikle Ahmet bu karşılaşmada çok verimliydi. Acguah saatli bir bomba dedik ve ikinci yarı oyundan alındı. Sahada olan ve sahaya sonradan giren tüm futbolcuların ellerinden gelen tüm performansı sergilediğini söyleyebilirim. Haklı galibiyete gölge düşürmek isteyen maçın hakemi Atilla Karaoğlan ise son dakikalarda verdiği kararlar sonrası zıvanadan çıksa da, şu mübarek günde ettiğimiz duaların kabulü sonrası şükrettik. Attığımız ikinci gol ise ,VAR pozisyonunu takip eden varsa , çok ama çok ince bir ofsayt olarak görebilirsiniz, yani golün iptalinin verilmesine hiçde şaşmadık diyebiliriz. 
Yeni Malatyaspor hem Alanya’yı mağlup etti hem de MHK’yı. Lobisi olmayan Başkan ve yönetim ise yatsın kalksın futbolculara ve Teknik heyete dua etsin. Başkan ve yönetimden istediğimiz son haftalarda motive edici primlerin fazlasıyla ve gününde ödenmesi olacak. Çarşamba günü bu futbol anlayışımız ile Erzurumu sahasında çimlere gömeceğimize inanıyorum.. Nediyelim o zaman rast gele kaplanlar…
Bu arada Yeni Malatyaspor Teknik direktörü İrfan Buz’unda ad gününü kutluyorum.. Bu galibiyet sanırım futbolcularından ad gününe layık harika bir galibiyet hediyesi oldu…

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!