Acele Yok..Transfer Yapacağız..! - Said Yalçın

Acele Yok..Transfer Yapacağız..!


Yeni Malatya Spor'da herşey güllük gülistanlık gibi görünse de, bazı yalakalar Malatya Sporu sosyal medyadan bomba transferler deyip şaha kaldırsa da, artık bir gerçek var o gerçek te Hamza hocanın artık transferlerin yapılmasını istemesi.. Umarım ikinci bir kaos yaşanmaz. Bırakıp gitmez hoca..
Son haftalarda Hamza hocanın Bolu Kampında 6 futbolcuyu da göndermesi, bir bakıma kaoslu günlerin geleceğinin sinyalleridir aslında. Hamza hocanın her toplantıda transfer istemesi yönetimin maddi bağlamda güçlerinin olmadığı vurguları söylenmekte. Gönderilen futbolcular var ken, bu takıma 14 futbolcunun şart geldiği bir dönemde, şu anda zorlu lig öncesi liglere 1 hafta gibi kısa bir zaman kalmasına karşılık yapılan transferlerin geneli kiralık olmasına rağmen, yapılamayan ve yerleri dolmayan futbolcuların transferleri için sanıyorum ki teknik heyet ve yönetim bu konuda hemfikir olamadı. Hamza hoca 10 futbolcu daha isterken yönetim 3 tranferle kapatmak istemesi akıllara soru işareti getirmekte. Mesela Adil Gevrek günü kurtarma derdinde. Yaklaşan kongre öncesi hesapları bir şekilde rayına koyup bırakıp gitmektir kanaatimce..
Yineleyelim her zamanki gibi, Şahsım ve benim gibi düşünen yazarlar Adil Gevrek düşmanı değildir. Yalnız iyi gitmeyen , Trenin raylardan çıktığı, şuursuzca uçuruma giden, sadece ve sadece BEN mantalitesi içine giren, Tüm şehrin  ileri gelenlerinin uyarılarına rağmen, Şehirde yüzde 20 kitlenin güvendiği nitekim kendisine göre yüzde 90 kitlenin kendisine güvendiğini belirtir  beyanatları ile takımın her zaman olduğu gibi bu liglerde en geç transfer yapan hüviyetini sürdürerek taraftarlara ecel terleri döktürmeye devam ediyor. 
ADİL GEVREK 
Son 3 seneye baktığımızda, Adil Gevrek bir çok isim yönetimden istifa etmiş veyahutta gönderilmiş. Ve akabinde ilginç olan Yönetimde Malatyalıların olması gerekirken çok şükür bir çok ilden iş insanı mevcut yönetimde. Kalan sahalar bizimdir desturu ile yola devam diyen Adil Gevrek Başkan, maddi bağlamdaki sorunları  nasıl çözüme kavuşturacak, Hamza hocanın şu an itibari ile en az 10 transferi nasıl gerçekleştirecek büyük bir muamma olarak görmekteyiz. Krizin gelmemesi için her zaman yaptığımız gibi dua edeceğiz. Yine kahrolacağız ama, o yalakaların bilmesi gereken bir olay var, bizler Malatyasporumuz için her şeyi açık yüreklilikle yazma zorunluluğumuz var. Bu bir Vebaldir.
YANLIŞLAR:
Adil Gevrek'in bir çok hatası oldu. Mesela taraftarı 2'ye 3'e bölmesi. Mesela basını paramparça etmesi.Bu parçalanmalar sonrası sizlerde biliyorsunuzki, geçtiğimiz sezon liglerde en az seyirci kapasitesi olan kulüp ünvanınıda almış olduk. Adil Gevrek'in Malatya medyası ile iç içe olamaması, istişare yolundan ziyade ben bilirim mantalitesi ile uçurumdan uçuruma gittik. Gitmeye de devam ediyoruz.. Ulusal basına poz vermeyi beyanatları ile herkesi kahreden açıklamaları saç baş yoldurtmaya devam ederken, söylemlerinin arkasında durup durmayacağını ilerleyen günlerde izleyip göreceğiz. Mesela Futbolun içine siyasetin veya yerel yöneticilerin girmemesi ve karışmaması gerektiğini savunan, söylediği ile uyguladığı birbirine uyuşmayan, çok değil  1 sene evveli para  deyip  Milletvekillerimiz ve Yerel yöneticilerimiz ile görüşen acaba benmiy dim?.. demezler mi Adil Gevrek. 
Büyükşehir Belediye Başkanı , Battalgazi Belediye Başkanı, Yeşilyurt Belediye Başkanı ve STK'lar'ın hepsini karşına alıp, yüzde 90 beni istiyor demen ve akabinde seçilmiş yöneticilere posta koyan bir zihniyet ile bakalım bereye kadar gideceksin.
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!