Başkan Gürkan Olaya El Koydu..! - Said Yalçın

Başkan Gürkan Olaya El Koydu..!


Haftalar haftaları kovalıyor..Biz her hafta sonları evlerimizde Yeni Malatyaspor maçını izlerken kanser oluyoruz..Rakiplerimiz  sahada develeme gibi dönderiyor. TFF MHK Yeni Malatyaspor’u düşürmek için ellerinden geleni yapıyor. Adil Gevrek ve yönetim zevatları da, sus pus olmaktalar..
Her sene aynı senaryo.. Pandemi süreci küme düştük, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde kurtulduk. O zamanlar Adil Gevrek akıllandık, hatalar yaptık ama yeni sezonda bambaşka olacağız diye naralar attı. Yine aynıyız. Nitekim 2 senedir aynı senaryo. Maddi bağlamda kıvranan Malatyaspor’da, top ne hikmetse Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a şişmekte. Ey zevat Adil Gevrek, geçensene bangır bangır bağırmadımı Selahattin Gürkan, ve şehrin ileri gelenleri. Bırak git diye. Sen ne yaptın. Herkese efelendin. Kimseden destek istemiyorum dedin. Bu takımı ilk 10’a oynatacam dedin. Süper lig’de bu sezon ne diye naralar atacaksın. Tabi maddi bağlamda topu yine Selahattin Başkana atacaksın. Yemezler Adil Gevrek yemezler. Geçen sezon Selahattin Başkan son haftalarda olaya el koymasaydı biz geçtiğimiz sezon da düşmüştük.Bu sezonda topu Selahattin Başkan’a atman senin acizliğini ve bitmişliğini gösterir.
Selahattin Gürkan Başkan’ın bugünden itibaren mesaisini Malatyaspora harcayacak. Şehir dışında iş insanları ile bir araya gelmeye başladı. Pılını Pırtını topla ve çek git Adil Gevrek. Artık bu saatten sonra hesap verme zamanıdır. Gelecek olan Başkan kim olursa olsun, hesap özetlerini bu vefakar taraftarlara aktarmazsa vebal  altındadır. İki elimiz yakalarındadır. 
Yeni Malatyaspor son 4 sezondur Adil Gevrek ve yönetiminin kuklası olmuştur. Şehrin her yerini bölmüş bölmeyede devam etmektedir. Taraftar 2 ye hatta 3 ‘e bölünmüştür. Basın desen zaten destek veren bir zevat var, diğerleri gitmesi yönünde kararları sert hemfikir. Şehrin ileri gelenlerini paramparça etti. Zorda kaldıkça Selahattin Başkana saldırdı. 
Hafta içi gelecek yeni yönetim inanın çok güzel bir hava getirecek. Futbolcular rahat bir nefes alacak.Sorunlar ile uğraşan tek adam mantalitesi yerine her yönetici kendi işi ile meşgul olacak ve futbolcular Teknik heyet rahat bir nefes alacak. Çok ama çok zorlu süreç bekliyor Yeni Malatyaspor’u. Nitekim  ligde kalacağımıza inanıyorum taki yeni yönetim acele gelip görev dağılımı ve akabinde yapılması gereken transferleri gerçekleştirdiği takdirde..Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan öyle zanndiyorum ki, her sene elini değil gövdesini bu senede zorlu süreçte koyacaktır.
Ç.Rize karşılaşmasına gelirsek, Tetteh’in sert şutunda topun tamamının kale çizgisini geçtiğini hep beraber izledik. Gel gör ki amatör ruhlu yönetimin olduğu sürece TFF ve MHK nın bizim maçlarda o zerzevat VAR denilen teknoloji uygulanmıyor ve VAR’a gidilmiyor. Geçtiğimiz hafta biçildik ondan önceki haftada ,bu haftada. Gelen Teknik direktörler ise evlere şenlik. Verdikleri beyanatlar takımı ve futbolcuları akabinde şehri zora sokmakta..Elle tutulur güzel birşeyler yasmak isteriz ama gel gör ki güzel şeyler yasmak için öncelikle Adil Gevrek’in onurlu bir şekilde varsa tabi istifa etmesi olacak..
Hafta içi gelişmeleri hep beraber izleyip göreceğiz. Adil Gevrek ve yönetimi kongre kararı alsada bub ana göre geç bir karar, istifa edecek ve acilen takım yeni yönetime verilecek. Herşey ivedi bir şekilde gerçekleşmesi gerekecek. Nediyelim rast gele Selahattin Başkan…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!