Başkanlara Saldırıları Kınıyorum..! - Said Yalçın

Başkanlara Saldırıları Kınıyorum..!


Süreç fazlasıyla zorlaştı. Yeni Malatya Spor'da son günlerdeki olumsuzluklar sonucu Şehrin Şehr-ül Emini olarak açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. Basın toplantısında her şeyi açık yüreklilikle açıklaması kanaatimce tam not almıştır. Ve akabinde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'inde açıklamalarını olumlu görmekle birlikte, yerel yöneticilerin büyük bir vebalde olduğunu ve bu sorumluluktan kaçmaktan ziyade açık yüreklilikle konuşmalarını tasdiklemek ve saygı duyma zorunluluğumuzun olduğu hissiyatındayım.
Sosyal Medyada yapılan saldırıları ise inanın şu itirafçı ve yaltakçı Fetö grubuna benzetiyorum. Yanlış giden bir olay var. Ve akabinde bu yanlışın üzerine yanlışla gitmek istemeyen Şehrin ileri gelenleri var. Üzerlerinde bir ton kul hakkı olduğunu düşünmek  gerekir . Yeni Malatya Spor'da iyi gitmeyen ve kötü gidişat sonrası Şehrin Şehr-ül Eminine giden bir ton şikayetler var. Ve haklı olarak Yerel Yöneticiler toplanıp karar vermek ve istişare yapmakla mükellefler. Akabinde kötü gidişat sonrası Selahattin Gürkan Başkan, bir basın toplantısı yaparak açık yüreklilikle olayları şeffaf bir şekilde dile getirdi. Kanaatimce en güzelini ve en doğru hareketi yapmıştır. 
ADİL GEVREK
Adil Gevrek Başkanı en çok eleştirenlerin başındayım. Şahsına asla hakaret etmem. Sadece savunduğum bizler iyi yönetilmediğimiz .İnanın Amatör liglerimizde bir Hekimhan Girmanaspor kadar profesyonel değil Yeni Malatya Spor.3.4 yöneticisi ile (Malatya'lı Olmayan) direnip duruyorlar. Bu direnmenin elbetteki kendileri açısından önemlidir. Nedir bu direnme derseniz;  Ligden düşmemiz ve akabinde 17.haftadan bu yana Şehrin ileri gelenleri ile birlikte kahrolan bir taraftar grubu var. Adil Gevrek ve yönetimine müdahelede geç kalındı mı derseniz evet geç kalındı. Nitekim zararın neresinden dönerseniz kardır mantalitesi ile, sezon biter bitmez alınan divan kurulu kararını hiçe sayan, akabinde şehrin şehr-ül emini Selahattin Gürkan'ın sözlerini hiçe sayan bir anlayış ile karşı karşıyayız. 60 milypn gibi bir borç var. Bu borç yapılacak transferler ile yaklaşık 15 futbolcu şart transferi 150 milyonları bulacak. 5 senedir Adil Gevrek ve yönetimi kampa tam kadro ile katılamadığı gibi bu senede aynısı oluyor, nerde bir kokuşmuş nerde bir sakat futbolcu varsa toplayıp getiriyor. Ve sonrasında da bu futbolcara ihanet ettiler diyebiliyor. Sonrasını ise hiç düşünmüyor. Tüm söylemlere kulaklarını tıkayan ve yine tek adam imparatorluk ünvanını sürdürmek isteyen Adil Gevrek,  konuşmaları ile nasıl bir transfer politikası izleyeceği akabinde ihanet kelimesi sonrası gelecek futbolcuların bir değil on defa düşüneceğini belirtmek isterim..
ZOR SÜREÇ:
Her şey şeffaf olmalı. Madem bu denli tepki var dürüst olmak gerekirse istifa edip kongreye gitmeliydi Adil Gevrek. 2014 yılında 150 lerde olan üye sayısı şimdiki duyumlarımıza göre 500'ün üzerinde. Yani kendinden eminsen Adil Gevrek istifa edip tekrar aday olabilirdi ve kimseyi birbirine düşürmezdi. Herkesi paramparça edip görevimin başındayım tüzük var şeklindeki pişkinlikle zor günlerin geleceğini anımsatır gibisin bizlere..
MALİ KONGRE    
Çok değil 1,5 ay sonra Adil Gevrek ve yönetimi Divan Kuruluna hesap verecek. Şimdi olacakları düşünelim. Hesaplarda sorun yaşarsa Adil Gevrek ve yönetimi asıl bu dakikadan sonra kaos başlıyor. Divan kabul etmeyecek ve büyük sorunlara doğru gideceğiz. 
DÜŞÜNCELERİMİZ HAKLI OLMASIN
Adil Gevrek'in başarılı olmasını istiyoruz tabiki. Nitekim Görünen köy kılavuz istemez atasözü ile inşallah takımımız daha zorlu süreçlere gitmez. Sezon başında alınacak 2-3 galibiyet sonrası şehrin ileri gelenleri ve siyasetçilerimiz bir değil on defa düşünmeli. Düşünmeliler ki, ilk yarı 24 puan alan ve sezonu ilk 8 de bitiren akabinde ikinci yarıda aldığı futbolcuları harıl harıl satan, 1 sezonda 3 teknik adam gönderen bu yönetimi iyice tartıp ona göre hareket etmeleri olacak.
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!