Bir sezon kahvelerimizi rahatça içelim..! - Said Yalçın

Bir sezon kahvelerimizi rahatça içelim..!


Hatayspor ile iç saha karşılaşmasında 1-1 berabere kalarak, Yeni Malatyaspor son haftaya girerken ligde kalmayı garantiledi. Asıl sorunlar  son haftadan sonra devam edecek gibi.. Ama….
Geçen hafta makalemizde dile getirmiştik. Son haftalardaki Yeni Malatyaspor’u herkesinde takdir ettiği gibi, geçen sezonun fotokopisi olarak yorumluyorduk.Adil Gevrek’in şans faktörümü dersiniz, yoksa son haftalardaki takıma katkısı olan ve o sihirli ellerini takıma değdiren Selahattin Gürkan’mı dersiniz…Şahsım adına taraftarın inancının kalmadığı gibi Adil Gevrek Başkan’a ve yönetimine, büyük bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünenlerdenim. Eğer ki o sihirli el takımın üzerinde olmasay dı, inanın şu anda geçen sezon ahlar ile vah lar ile sızlandığımız  ve  ligden düştüğümüz, birileri çıkıp ligden düşme kalktı demesinden sonra rahat bir nefes alışımız, akabinde o söz üzerine basın toplantısı ile günah çıkartan ve futbolculara yüklenen bir başkanla karşı karşıya kalmıştık.
Beyanatları sonrası herkese kafa tutan, Büyükşehir Belediye Başkanından tutunda, Metropol belediye başkanlarımız olan Osman Güder ve Mehmet Çınar’a olumsuz yönde sözler sarfeden, her kesimi hemen hemen ikiye üçe bölen, Mali kongrede cılız bir katılım ile güvenoyu alan , her sezon olduğu gibi bu sezonda mali kongrede yaptığı konuşma ile damga vuran, akabinde devreye giren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın oluşturduğu heyet ile futbolcular ile direk temas kurarak, akabinde antrenmanlar ziyaret edilerek, futbolculara burdayız mesajı verilmiş ve nihayet ligde kalıcılığımız bitime bir hafta kala neticelendirilmiş , futbola aşık kentte taraftarlar artık rahat bir kahve içme moduna girmiştir.
Bu saatten sonra Adil Gevrek elbetteki takımı bırakmak istemeyecek. Nitekim ne yapsa da, ne etse de artık kendine yakışanı yapmalı ve akabinde takımı devretmeli yeni oluşuma..Yeni oluşum derken kimsenin aklına birşey gelmesin, bu yeni oluşumdan bi haber değilim.. Ama şehrin ileri gelenleri bu konu hakkında çalışmalar yaptığını biliyorum ve destekliyorum…Yeni sezona artık büyük değişm ile Yeni Malatyaspor hedefleri olan bir kulüp olarak girmeli.. Her sezon kan kusan bir taraftar olmak istemiyoruz..Şunu da belirtmek te fayda var, bu zamana kadar ki başarısı varmı dır bilemem ama, super lig de en çok Teknik director postalayan bir kulüp olarak, en çok değerli futbolcuları satıp veya postalayıp, nerde bir çürük elma varsa toplayan başkan ve yönetime artık başarıları varsa teşekkür edip, yeni bir kan değişikliğe gidilmesi şart oldu kanaatindeyim…
Bu söylemlerim karşısında yine birileri çıkıp, kem küm ederek şahsıma hakaret edecektir. Bunları kaale almadığımı belirterek, kimsenin adamı olmadığımızı ve akabinde tek derdimizin Yeni Malatyaspor olduğunu vurgulamak isterim..Zaman geçmeden, liglerin bitimine 1 hafta kalmasına karşılık, şehrin ileri gelenleri artık şapkasını masaya koyacak ve Adil Başkan’la görüşmelere başlaması vakit geçmeden de, kongreye gidip yeni başkan seçilip transfer harekatını başlatmak gerekiyor diye düşünmekteyim..Yoksa biz her sezon kan kusmaya devam edeceğiz vesselam..
Gelelim iki satır maç hakkındaki görüşlerimize..İlk yarı öyle bir Hatay izledik ki, dedim noluyor yahu bu adamlar şampiyon mu oluyor. Nitekim futbolcuların artık kendilerini güvende hissettirecek arkalarında büyük bir gücün olduğunu biliyorlardı.. İkinci yarıya takımımız daha istekli futbolunu sahaya yansıtınca, bir puan alınıp ligde kalıcılığımız kesinleşmiş oldu.. Geçen hafta da belirttiğim üzere, bu haftaki Hatay karşılaşmasından bir puan alıp ligde kalacağımızı belirtmiştim..
Haftaya Galatasaray var.. Aslında bizim futbolcular için büyük bir şans..Kendilerini bu maçda vitrine koyma zamanıdır derim. Rahat olacak takım Yeni Malatyaspor olacak.Uçurumun ucunda olan ise Galatasaray olacak.. Şartlar ne olursa olsun , kahvemizi alıp rahat bir maç izleme keyfine varacağız…Yeni Malatyasporumuzu ligde kalıcılığını perçinleştiren baş da Selahattin Gürkan Başkan olmak üzere, şehrin gerçek Malatyasporlu iş insanlarına sonsuz teşekkür ediyorum…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!