Birileri Uyarsın Hamza Hocayı...! - Said Yalçın

Birileri Uyarsın Hamza Hocayı...!


Artık Hamza Hocanın kanaatimce kredisi bitti. Başak şehir karşılaşmasındaki kadro ve oyuncu değişiklikleri bir hayli çıldırttı. Sosyal medya ağlıyor. Sosyal medya Hamza hocanın mantıksız kadro tercihini eleştiriyor..
Tetteh ve Kubilay’ı kanatlarda kullanan, forvete topla oynamamak için elinden geleni yapan Umut’u alan zihniyeti artık birileri uyarmalı.. Zengin kadron var elinde ve akıl almaz fantezi peşinde olan Hamza Hoca yatsın kalksın sahada vefa örneği gösteren futbolcuların başarısına. Hamza hoca Umut ve Kubilay’ı sahada tutmakla onlara iyilik yapmadığı gibi, kulübe ve taraftarlara ıstıraplı günleri çektirmekte .Hangi mantık , Hangi düşünce 90 dakika umut gibi sönmüş ,ayağında top kalmasından aciz birini sahada tutarsın. Hiç mi sende insaf yok.. Hiç mi düşünmesin diğer futbolcuların çabasını. Nedir bu sendeki umut ve Kubilay aşkı…
İnanın Hamza Hoca’nın yanlış kadro seçimi ve akabinde değişiklikleri yüzünden şu maç körü körüne gitti. 80 dakika Kubilay 100 dakika Umut’u sahada bırakan, Tetteh’in alda at dediği pası şuursuzca Mert’in ellerine teslim eden futbolcu ile sonuca gitmeye çalışan, fantezinin tüm demlerini saha kenarında yaşayan ve yaşattıran Hamza Hoca’nın bir an evvel uyarılması veya gönderilmesi şart gibi. 
Yeni Malatya Spor ilk yarıda hakikaten dişe diş mücadele etti. Ama bu mücadele sahada Başak şehir 11, Yeni Malatyaspor’un 9 kişi ile mücadelesine şahit olduk. Semih Kaya, Had ebe ,Haf ez ve Acguah kendilerini yırtarken, Umut ve Kubilay ileride ense yapıyordu. Chabeake, Tetteh, Adem, Youssef yırtınırken Umut ve Kubilay ense yapıyordu. Şimdi kendini yırtan , kendi performansından 20 kat daha performans gösteren futbolcuların günahı nedir?. Hamza hoca veya o namı değer futbol direktörünün gözlerinde at gözlüğümü var göremiyorlar. Bu taraftarın kaderi ile ve kulübün ilerisi için menfi olarak sadece fantezinin dibine vuran bu zihniyet bilmeli ki, kimse takımın üstünde değildir.
İdeal 11
Kadroda halen Hamza hoca ideal 11’i kuramadı. Adeta yönetim ve taraftarlar ile dalga geçmekte. Zorlu ve uzun bir maraton olan liglerimizde Cueva’yı kadro dışı bırakıp sükse yapan ve akabinde Zuqui’yi düşünmeyen, faydalı olabilecek futbolcuları oyuncu değişikliklerinde fantezi yaparak saha kenarına alan bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Öncelikle Adil Gevrek olaya ivedi bir şekilde el koyarak, sorunu çözmeli. 
Ertaç Özbir bana göre sahanın kaplanıydı. Tecrübe ve kendine olan özgüveni kalede sorunun bittiği gerçeğidir. Abdulsamed’den kaleyi devralarak bugün kurtardığı pozisyonlar ile gönüllere bir kez daha taht kurdu Ertaç.
Maç sonrası Hamza hocanın nağmeleri de ilginç.. "Keyifli bir maç oldu bugün. Başakşehir'in kalitesi ortada ne kadar yorgunda olsalar. Derin bir kadroya sahipler. Rotasyonla birlikte sahada iyi bir Başakşehir vardı bugün. Bizde takım halinde sonuna kadar mücadele ettik. Geri düşmemize rağmen, kazanmak için son ana kadar arzulu ve istekli oynadık. Zaman zaman pozisyonlarda yakaladık ama golle sonuçlandıramadık bir tanesi dışında. Golde yiyebilirdik. Güzel bir maç oldu. Gönül isterdi ki kazanalım. Ama olmadı. Önümüzde ki hafta Fenerbahçe maçımız var. Ona en iyi şekilde hazırlanıp inşallah o maçtan da iyi bir sonuçla döneriz." Şeklinde. Ağamın çıkarmış olduğu kadro ile evet şükür bir puana
Kulüpte taraftarlar ile bağ olan basın mensuplarına beyanat verecek birileri olmadığı için, acaba yönetim futbolcuların ödemelerinde gecikme yaşadımı bilmek isteriz. Futbolcuların çabalarını gördükçe de , yönetimin maddi bağlamda sorun yaşamadığı. Ama gel gör ki bunu ilk ağızdan duymamız ve taraftarları rahatlatıcı sözlerin yönetimden gelmesi daha doğru olacaktır. 
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!