Bu hakemler ligi kirletiyor..! - Said Yalçın

Bu hakemler ligi kirletiyor..!


Süper Lig’de son haftalardaki hakem hataları saç baş yoldurturken, hata birde Teknik heyetten gelince hem hakeme yardımcı oluyoruz hemde rakip takıma..90 dakika Adem Büyük’e katlanan veyahutta gücü yetmeyen Teknik heyet kanaatimce bu maçın katilleri oldu.
Hatayı Teknik heyette aramak kanaatimce yanlış olur düşüncesi olsa da, Yönetimin vurdumduymazlığı, Teknik heyete sahipsizliği ve akabinde her kesimin bu yönetime karşı keskin kılıçlarını çıkarması, aylardır yırtınmamıza ragmen Adil Gevrek ve yönetimine , ‘Gel Birlik Beraberliği Sağla’ uyarılarımızı Denizli karşısında alarak ,futbolcu ve ailelerine verdiği yemek sonrası umutlarımız artarken, neden diye sormadan geçemiyoruz..? Adil Gevrek bu işlemler zamanında lazım dı sana..? Sen mali kongreni yap ve bir an evvel takımı terket.
Futbol Kenti tek adam mantalitesi ile yürürken, Şehrin ileri gelenlerinin gücü yetmezken, Adil Gevrek ve yönetiminin arkasındaki güç kamuoyuna açıklanmazken, futbolcular arasında kümeleşme varken, takımın normal şartlarda iyi gitmesini de bekleyemeyiz elbetteki. Bizler Ali Ravcı ve ekibine güvenoyu verirken, Adil Gevrek ve yönetimin sus pus olması da garipsenecek bir durumdur..Denizli karşısında 90 dakika ayakta durmakta zorlanan Adem Büyük’e , ilk yarı orta sahada varlıksız bir futbol sergileyen ve bana göre ilk yarım saatte oyundan alınması gereken Acguah’a dayanan Teknik heyetin, tam yetki alamadığından ve güçlerinin yetmediğinden bizlere bu kara günü gösteren tüm yönetime sesleniyorum.. Yeni Malatyaspor 1.lig’e doğru gidiyor. Karakterli futbolcuları bir türlü alamamışsın Adil Gevrek..Bu sezonda çıkarsın karaktersiz futbolcular der çıkarsın işin içinden..Ve bu futbol kentine kaprislerinle hüzün yaşatmaya devam edersin..
Taraftarı böldün, Basını parçaladın, Şehrin ileri gelenlerini param pirçik ettin..TFF’de sana karşı keskin kılıçlar çekilmiş sus pus olursun. Bu gidişat sana pahalıya patlar Adil Gevrek..Ya adam gibi bu Teknik heyete tam sahip çıkarsın, yada o alışageldiğimiz kötü gidişat sonrası faturayı Teknik heyete kesmezsin.
MAÇIN HAKEMİ KATİLSİN..!
Teknik heyet maçı okuyamadı. Keza Hakem faktörüde eklenince canla başla oynayan deyimi yerinde ise KARAKTERLİ futbolcular birşeyler yapmaya çalışırken, karaktersiz futbolculara da, 90 dakika dayanan Teknik heyet eklenince mağlubiyetin gelmesi kaçınılmaz oldu. 1-0 galip durumdayken hakem Arda Kardeşlerin vermis olduğu faul ve golle sonuçlanan pozisyonda, krize girmemek kalp krizi geçirmemek için ağzımızdan çıkan tüm güzellikleri yollarken, yönetimin basiretsizliği ile karşı karşıya kaldık.Bu pozisyona düdük çalan zihniyet, kirlenmiş mhk ve akıl almaz hatalar canımızı yakarken, bu hatalara ses edecek yönetimin olmaması hakikaten çok üzücü bir durumdur.
Şimdi çok merak ediyorum yorumcuları, Maçın hakemini yorumlarken inanın tam not verecekler . Sebebi ise futbol kenti Malatya’da seni temsil edemeyen bir başkanın ve yönetiminin oluşundan dır. Oysaki öylesine can alıcı bir yerde akıl almaz bir faul Verdi ki, ve o faulden sonra tüm iyi niyetini Denizliden yana kullanınca, bizim Teknik heyette olaya müdahelede gecikince , bizlere bu haftada yine bize hüsra kelimesi cuk diye oturtulmuş oldu.
ALİ RAVCI’YA DESTEK OLDUK..HATAMI ETTİK..
Malatya’nın öz evladı dedik. Sahip çıktık çıkmaya devam edeceğiz. Cesur ol Ali Ravcı dedim kendisine ..Nitekim olamamış.Birileri tutmuş.. Keşke ilk yarım saat içinde rakibin gol atması için uğraşan karaktersiz Avguah’I alaydın oyundan. Keşke ikinci yarıya  Adem Büyük’ü alaydın. O zaman sana daha çok güvenim artacaktı. Nitekim Mustafa’yı oyundan almak intihardı, bunu yaptın, Ademe 90 dakika dayandın intihardı, Oyuncu değişikliklerinde Umut ve Kubilay’dan medet aradın intihardı..Yani vesselam Ali Ravcı destek olduğumuz kadar eleştirimizide yapacağız. Yapmak zorunluluğumuz var çünkü. Fofana’yı alacaksan Mustafa’nın çıkarılması, Mallan’ın çıkarılması hepsi ama hepsi hatalıydı. Sizlerde rakip takıma yardımcı oldunuz bu gidişatınızla..
Bu karşılaşmada görüldüki; Yönetimin basiretsizliği, Teknik heyetin futbolcular üzerinde etkisiz kalışı, ve akabinde en mühimi de, takımdaki futbolcuların da ikiye bölünüşü…Hal böyle olunca Adil Gevrek ve yönetiminin parçalama noktasında liderliğini devam ettirdiğini dile getirmek istiyorum. Aklı başında bir başkan ve yönetim şu karşılaşmadan sonra, takımdaki bazı futbolculara ceza yağdırması ve hatta hatta kadro dışı bırakmasını bekliyoruz, Teknik heyetle yola devam edilecekse eğer…


 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!