Bu takım ligde kalacaktır..! - Said Yalçın

Bu takım ligde kalacaktır..!


Şansız bir gol. Uzatma dakikaları..Zemin yağan yağmurdan ağırlaşmış, futbolcuların efor bakımından daha çok güç harcadığı bir karşılaşma.90 dakika boyunca özellikle ilk 25 dakikadaki ataklarımız daha olgun olmuş olsaydı, şu anda en azından bir beraberlik ile dönebilirdik..Nitekim oynanan mücadele eksik kadromuza rağmen, düşüncem takımın ligde kalacağı yönündedir.
Nitekim futbolda inişli çıkışlı grafik takımlar için pekde olumlu yönde seyretmeyebilir. İrfan Buz’un gelişi ile birlikte takımda oynama arzusu, alan daraltma ve yardımlaşma bana göre harika.Tek eksik olan ileride gol yollarındaki beceriksizliğimiz. Tetteh’in koronavirüs’ten dolayı sahada olmadığı karşılaşmada, Umut Bulut kanaatimce vasat bir futbol sergiledi. Gerçi ilk yarıdaki kadro’da iyimser değildim. Wallace’nin maç öncesi idmanda sakatlanması, Semih’in 77 de sakatlanıp yerini Bülente teslim etmesi, Eric’in maç kadrosunda olmaması, Mustafa ve Mallan’ın yedekte oturtulması,ve sonuca Kubilay ve Umutla gidilmesi beni tedirgin etti. İlk 25 dakikadaki performansımızdan gayet memnundum. O dakikada bir gol gelmiş olsaydı, farklı boyutlara gidebilirdi karşılaşma. Şuda bir gerçekki, Erzurum ikinci yarı bambaşka bir kimliğe büründü diyebiliriz.
Ahmet Ildız ilk yarı orta sahada iyiydi Zeki ile birlikte. Yalnız zeminin yağmurdan ağırlaştığı karşılaşmada bana göre, ikinci yarı güçlü fiziği ile Acguah değerlendirebilirdi. Akabinde Mallan ve Mustafa ikinci yarı hemen monte edilmeliydi. Fofana ikili mücadelelerde gayet iyi ama son paslarda nedense beceriksizliğini bir türlü üstünden atamadı. Adem Büyük çok çabaladı..
Diyeceğim bu karşılaşmada İrfan Buz ve Teknik heyetin çıkarmış olduğu kadro ilk 25 dakika oynadı. Sonrası Erzurum’un akin akin ataklarını izledik. Özellikle Emrah Başsan tek başına mücadele etti. Bir türlü Emrah ve obertana önlem alamadık. Ahmet Ildız’ın hatası sonrası gelen atak uzatma dakikalarında gol ile sonuçlandı. Bu tip karşılaşmalarda golü atamıyorsan attırmayacaksın mantalitesini de uygulayamayınca mağlubiyetin gelmesi kaçınılmaz oldu.
Erzurumspor’un ilk golü neden verilmedi anlayamadık. Akabinde Aleyhimize verilen penaltı ve sonrasında frikik kararı bir o kadar yanlıştı. Mustafa’nın hiç bir müdahelesi olmamasına karşılık VAR daki hakemlerin neden müdahele etmediği de inanın kocaman bir soru işareti. Gerçi 7 dakikalık uzatma 10 dakika oynandı. 9.ncu uzatma  dakikasındaki , Mustafanın cezasahasındaki acemiliği beraberliği sağlamamızı engelledi. 
Nihayetinde kalan 6 maç hepside final niteliğinde olacak. 3 maç iç saha maçında ne yapıp ne edip iki galibiyet ile bitirmek gerekecek. İrfan Buz ve ekibinin işi kolay değil ama içim gayet rahat..Ligde kalacağız inşallah..Pazar günü Ankaragücünü devirip yolumuza sapa sağlam yürüyeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!