Çekirge zıplayamadı, ağladı!... - Said Yalçın

Çekirge zıplayamadı, ağladı!...


Hafta içi tüm stk’lar, dernekler, belediyeler ve hatta hatta tüm taraftarlar sosyal medyada öylesine harika işler yaptı ki, bizler bu karşılaşmayı mutlak galibiyetle kapatırız düşüncesi hasıl olmuştu. Galatasaray deplasmanındaki mücadele bizleri umutlandırmıştı ki, 60 dakika 10 kişi oynayan Antalya’ya karşı oynadığımız futbol ve akabinde oyuncu değişikliklerindeki akıl almaz yanlışlıklar mağlubiyeti beraberinde getirdi.

Hemen hemen her yazımda belirtirim. Bir beyin olsun size bir maç alsın ve ligde kalın.Podolski girdi golünü attı hem galibiyeti getirdi, hem kulübüne para kazandırdı hem de ilerleyen haftalar için ligde kalma adına motivasyonu üst seviyeye taşımış oldu. Adil Gevrek başkanın her defasında deklare ettiğim, ‘TEK ADAM’ düşüncesi deyimi yerinde ise, çekirge bir zıplar iki zıplar, üçüncü de ağlatırlar. Oysaki günümüz profesyonel bağlamdaki yöneticisi şehrin ileri gelenleri ile her daim istişare içinde olup, yönetiminin de futboldan  anlayan kalite isimlerden oluşturarak, şehrin yerel basınını hiçe saymayarak, varı yoğu ulusal olan ve sadece reklam için çıkıp ara sıra konuşan, konuştuğunun ne anlama geldiğini bilemeyen ve kimselerin anlamadığı beyanatlar ile kulübü ligin dibine sokamaz. Ulusal medyada boy gösterip, transferleri fasa fiso olan, nerde çürümüş bir futbolcu var ise alan, teknik direktörlerin kıyımını rahatlıkla yapan bir zatı muhteremdir Adil başkan…

Ligler başlamadan aylar öncesi yırtınan bizleri hiçe sayan, taraftarların sosyal medyada veryansını takmayan, zor dönemlerde acil birlik beraberlik çağrısı yaptıran bir zatı muhteremdir. Zora geldiği zaman hiç gözünün yaşına bakmadan teknik direktörlerin işine son verir. Halbuki sorunun en büyüğü kendisi. Teknik direktörler başarı için gelir bir kulübe. İstediği futbolcuları almazsan çekip gitmesi için elinden gelen tüm güzellikleri sahaya yansıtır. Nasıl ki Erol Bulut gibi, nasıl ki Sergen Yalçın gibi, nasıl ki Kemal Özdeş gibi…Malatya spor severleri bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok. Aslında Adil Gevrek başkanı buralarda dokunulmaz ilan edenlerinde burada çok hataları olduğu gibi, vebalide büyüktür.O isimleri yeri geldiğinde açıklarız. Kongredeki akıl almaz tüzük değişikliğinde kimlerin parmağı var ise, o isimleri de deklare etmekten inanın hiç çekinmem. Duyumlarımız Adil Gevrek’i dokunulmaz yapan şahısların şimdilerde kulübün başına birilerini getirmek için canla başla çalışıyor olması…Kıvırmak hakikaten kalçada oluşan bir eylemdir..

Kelepir nerde kokuşmuş, nerde elde kalmış sakat futbolcular var ise topladık. Başımıza bela olmaması için Adil Gevrek hepsini ya 1.lige yolladı ya da 2.lige. Takip ediyoruz gönderdiği futbolcuların hepsi takımlarında yedek çıkıyor. Ama Adil Gevrek bu futbolcuları üst seviyede futbolcular olarak takıma transfer etmişoldu. Hani ulusal basına beyanat vermeyi seviyor ya; ikinci yarı başlamadan Beınsport kameralarına verdiği demeçte, ‘Transfer yapmak için transfer yapmayacağız’ …Yahu sen Sergen Yalçın’ı postaladın yerine Kemal Özdeşi getirdin. 1.lig ve 1.lig takımlarının dahi tercih etmediği bir teknik adamı getirdin. Düşünceni anladık ucuza geldi. Başarı sağlarsa tutacak Adil Gevrek’in numaraları. Ama çekirge zıplayamadı… Duyumlarımız Kemal hocanında işine son verdiği…

60 dakika 10 kişi ile mücadele eden takıma varlık gösteremedik. Neden mi? Kemal Özdeş’in saç baş yoldurtacak oyuncu değişiklikleri. Hangi akla hizmet Mina ile Donald değişikliğine gitti. Fofana var ise Gökhan Töre ne diye sahada. Sahanın enlerinden olan Walter’i ne diye çıkardı. Şahsım adına Kemal hoca bugün ipi çekildi çekilmeden gururu ile istifa edip gitmesidir. 7 maçlık galip gelememe ve 5 haftadır mağlubiyet ile ligin dibinde ateş çemberine düşen takımı ivedilikle bana kalsa Adil Gevrek ve yönetimi komple gitsin ama, bu saatten sonra iyi bir teknik adam ile hem ligde kalıcılığımız tescillemek, hem de aynı hoca ile önümüzdeki sezonun kadrosunu kurmak gerek. Adil başkan ayıktı ayıktı da balık çoktan kaçıyor denizin dibine..

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!