Futbolda ileriyi göreceksin..! - Said Yalçın

Futbolda ileriyi göreceksin..!


Haftalardır iyi olmadığımızı, Hamza hoca’nın ilk 11’de ısrarla Kubilay ve Umut’u oynatması, ileriki haftalar için ideal kadro olmadığını ve sorunların büyük olacağını yazdığımız da, bazıları bizleri malatyaspor düşmanı ilan ederek, futbolun sonuç odaklı olduğunu vurguluyorlardı..İşte size sonuç odaklı futbol. Israrla Umut ve kubilay birde ekmek arası olcay  olunca akabinde ileriyi görmeden günü birlik tepki verirsen kimin haklı kimin haksız olduğunu öğreniverirsin.
Ligin dibine demir atmış haftalardır galibiyet yüzü görmeyen Erzurum geliyor , rahat bir futbolla seni devirip gidiyor. Ondan önce Alanya’yı kötü yakalamışız 1-1 lik sonuca yahu güzel nede olsa lider takımla oynadık diyorsunuz.. Olumsuz yönde yorum yapınca da oluyoruz düşman..Hamza Hamzaoğlu bu fantezisi kulübü zor durumda bıraktığı gibi, biride çıkıp hani sözüm ona Sportif director Ali Ravcı sen ne yapıyorsun Hamza Hoca demiyor. Yan gelip yan yatıyor..Adil Gevrek desen, Hamza hoca ve Semih çıkıyor yayıncı kuruluşa yerin dibine sokuyor seni, sen her zaman olduğu gibi sosyal medyadan haklı diyorsun.Biz seni savunurken Adil Gevrek Başkan, sen 90 derece dönüp yine yanlış yapıyorsun..
Futbolda çok ama çok tehlikeli bir olay.. Her zaman söyler dururum. Futbolcuların üzerinden prim yapmaya çalışan Teknik direktörler.. Hamza hoca öyle fantezinin dibine vurduki, bu hafta tetteh gibi kalitesi asla tartışılmayacak bir futbolcu. İlk Haftaları hatırlayacak olursak forvet hattındayken Tetteh, rakip savunma oyuncularının en az 3 ünü oyundan alıyordu.. Ne akla hikmetse Hamza hoca Tettehi Kanata alıp şarap misali Umut’u ise forvete alarak, ağada benim paşada benim mantalitesini yürüttü. Cueva gibi tüm spor otoriterlerinin hayranlıkla izlediği atom karıncayı mevkisi olmayan bir yerde denedi ve akabinde 30’ncu dakikada oyundan aldı. Profesyonelsin elbette sinirlenecek ve tepki göstereceksin. Adam forvet arkası yahu. Kanatta ne işi var. Senki hocaysan sakinleştirip takıma faydalı olması yönünde emek harcayacaksın. Öyle yok özürdileyecek, yok şöyle yapacak yok böyle yapacak düşüncelerine girmeyeceksin. Çekirge bir zıplar iki zıplar üçüncüde mağlubiyeti hazmedemeyince ve suçlu olunca yayıncı kuruluşa taraftarın tepkisini 80 milyon insane deklare edeceksin. Sonrada ben hocayım diyeceksin…
Ankaragücü karşılaşmasında çıkarmış olduğun kadro karşısında şahsım ne düşünür biliyormusun Hamza Hoca; Hani bende derim ki, ‘ Kibrit çöpü kadar ışık saçmayan insanların,kendilerini olimpiyat meşalesi gibi görmelerine hayranım’..Senki bu kadar futbol otoriterlerinin tepkilerine kulak vermeyen deyimi yerinde ise sallamayan bir düşünce tavrına girersen, Ankaragücü maçında ilk yarıdaki as futbolcuları yedek oturtup, fantezinin dibine vurup ikinci yarıda yanlışından dönmende seni kurtarmayacak.Bu saatten sonra yerinde olsam istifa, yok istifa etmiyorum fanteziye devam dersen, o aklı selim yönetimden birisi çıkıp işine son vermediği takdirde , ileriki haftalar daha vahim olacağını buradan vurgulamak isterim..
İnsanın kendini ulaşılmaz birisi olarak görmesi kibirden ve gururdan ibarettir. Kibir ve gururu bir kenara bırak ve bu taraftarı daha fazla üzme. Gitmek istiyorsun belli, bununda adabı ve yöntemi vardır. 4 haftadır defansta demir gibi olan bir Hadabe neden kesildi. Chabeake evet oyunda laubali ve bir çok net pozisyonları cömertce harcadı. Neden futbolcuları küstürüyorsun. Bir zahmet manevi oğlun Kubilay ve Manevi dostun     Umut’uda küstür Allahaşkına.  2 haftadır Ertaç kötü maç çıkartırıyor. Nasıl olsa Ertaç artık tekim diyor. Uyarmazmısın gelip bizmi uyaralım. Neden kızağa çekilmedi bu hafta. Harrerayı gönderdiniz ve adam Ertaç’da bir rehavet başladı. Bunu görmezmisiniz..?
Hele hele o yayıncı kuruluşuna verdiğin demeç yüzünden hiç mi utanmadın Hamza Hoca..Bakın neler demiş…: "Maçın başındaki planımız tutmadı. Topu ilerde tutmak isteyen bir oyun istemiştik ilk yarıda bunu başaramadık. Zaten çok erken bir gol yedik. Ondan sonra ilk yarıda istediğimiz oyunu oynayamadık. Hamlelerimizi 2. yarı yapmayı düşünüyorduk berabere giderse oyun diye. Ama 2-0 mağlup girince çevirmek zor oldu. Fakat yinede mücadele ettik. Maçı çevirmek için mücadele ettik ama çeviremedik. Ankaragücü'nü tebrik ediyorum. Yine geçen haftada 40 küsür dakika oyunda kaldı top. Bu haftada merak ediyorum ne kadar kaldığını. Buradan oyunculara da seslenmek istiyorum Tamam galibiyet önemli ama hakemleri yanıltmaya yönelik hareketlerden kaçınmak lazım. Bütün oyuncular için söylüyorum bunu. Herkes kendini yere atıyor. Maalesef futbol oynamaktan uzaklaşmaya başladık. Bunları bahane için söylemiyorum. Yoksa galibiyeti Ankaragücü haketti. Bizden daha fazla istediler. Savaştılar. İstediler en azından." 
 
Mağlubiyetin faturasını kendine çıkaran Hamzaoğlu: "Bizde kendimize çeki düzen vermek zorundayız. Böyle oyun oynayarak yukarılara tırmanamayız. Daha istekli olmak lazım. Bunu da yaptırması gereken kişiler bizleriz. Bugünkü oyunun sonucunu da tamamen kendime bağlıyorum. Gerek çıkardığım kadro, gerek oyuncu değişikliği gerekse oyun anlayışıyla kendime bağlıyorum. O yüzden bunları düşünüp artık oyuncularımızla bir şeyleri hayata geçireceğiz. " dedi.
Sen düşünme Hamza Hoca ve pılını pırtını topla git. Eğer o yönetimde de birazcık izzeti nefis varsa, takımın başında durdurmazlar. Şu demeç sonrası ben hoca olmamama ragmen utandım.Neymiş efendim İlk yarı golü erken yemişler, ikinci yarı oyuncu değişiklikleri ile oyunu çevirmek istemişler. Haydi ordan, sen cuevayı 30’ncu dakikada oyundan aldın. Alaydın Kubilayı ve Umut’u ilk 30 dakikada da boyunun ölçüsünü görelim.. Sen bu takımda miadını doldurdun Hamza Hoca. Kanaatimce gitmen en isabetli karar. Zaten bunu istemesen , çıkardığın kadro ile kalıcılığını ispat ettirirdin..
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!