Hepsi Amatör Ruhlu..! - Said Yalçın

Hepsi Amatör Ruhlu..!


BTC Türk Yenimalatyaspor'da kötü gidişat sanırsam yerini güzel günlere bıraktı. Maddi bağlamda kısa vadeli sorunlar çözüldü. Deprem ve akabinde coronavirüs tedbirleri bir an sağlığımızı ve ruhumuzu bozmuş olsa da, birlik ve beraberlik semeresini göstererek güç de olsa lig bitimine kadar en azından, takımı lige hazırlamaya ve ligde kalıcılığımızı tescillemeye gitmeliyiz diye düşünüyorum..

Malatya derneklerinin olumsuz haddi aşan beyanatları  bir anda ortalığı toz dumana çevirdi. Malatya Er Tv'de spor proğram yorumcusu ve Bu Sabah Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Fatih Avcı'nın belgeli ispatlı beyanatları sonrası, MHP Malatya milletvekili M.Celal Fendoğlu'nun sert açıklamaları sonrası yer yerinden oynadı. Bu kavgaya Kulüp başkanı Adil Gevrek'te kulüp tv sinden verdiği açıklamalar ile olay çığrından çıkmış oldu. Oysaki Adil Gevrek kulüp tv den verdiği demeçte malatya dernekleri ile ilgli en ufak bir söz söylemedi. Halbuki kavganın başlangıcı kendini bilmez dernekler yüzünden kaynaklandı.

Şahsım Adil Gevrek ile ilgili  söylemi amatör ruhlu yönetim şeklindedir. Bunu yıllardır söylerim. Tek tabanca koca kulübü yönetmek akıl karı değil. Sorarlar adama yöneticilerin ne iş yapar başkan. Kulüp  basın sorumlusu yöneticin kimdir. Bugüne kadar yöneticilerin basın ile ne zaman istişare etti. Bunların hepsini sorarlar sorarlar da yanıtını bulacak bir yönetici bulmazsın  işte..Hal böyle olunca da zaman gelir köşeye sıkışırsın ve sağa sola saldırırsın. Kulübün 1 ay öncesi borcu yok dersin ulusal tv lere sonra bir bakarız ki dağ gibi borç olmuş. Yahu dersin sorarsın , bu kadar kaliteli futbolcu sattın yayın gelirin şu bu gelirin var halen bu denli akıl almaz borcu nerden çıkardın . Sorarsın sadece ama cevap alamazsın çünkü adamın umrunda değil istediği zaman sıkıştığı vakit direk yerel yöneticilerin yanında alır nefesini. Oda olmadı onursal başkan ve milletvekili Bülent Tüfenkci'nin yanında alır nefesi. Tabiki ortak paydamız Malatyaspor için onlarda ellerinden geleni yapmaya gayret ederler.

20 MİLYONU GETİREN KULÜBÜ ALSIN MANTIĞI

YMS web tv'nin canlı yayın konuğu olan Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek, ''Gelinen noktada gündemimizde seçimli genel kurul yok. Lakin başkan olmak isteyen 20 milyon lirayı getirsin başkan olsun'' dedi. Yahu böyle bir mantık, böyle bir düşünce benim tazimi de kuvvetlendirmiş oluyor. Kocaman Amatör ruhlu başkan..Sanki kulüp değilde koca  bir şehri adam satılığa çıkarıyor...

İlk yarı iyi olan bir kulübün iskeletini bozan ve akabinde hatayı hep teknik sorumlularda arayan Adil Gevrek , bu zamana kadar sağ salim geldi ama bu saatten sonra hesap vermesi gerekir. Hesabı da ilk yarı bitiminde ki inşallah lig de kalacağız, ve hemen sonrası kulüp kongreye gitmeli ve yeni kan arayışına gidilmelidir. Ve akabinde bu borç için hesap sorulmalıdır..

ADİL GEVREK DÜŞMANI DEĞİLİZ

Biz spor yazarları sadece eleştiri yapmayız.. Yeri gelir kulübün menfaatleri için siper oluruz. Şahıslara takıntımız olmaz şahsen benim öyle  diğer yazar arkadaşlar da sanırım benim gibilerdir. Tek derdimiz gayemiz birilerini pof poflamak yerine, olanı biteni önceden okurlara duyurmak ve hataları bertaraf etmek adına çözüm odaklı öneriler sunmak. Adil Gevrek Başkan bu zamana kadar kulübü şansa getirdi diyoruz ama birileri de sahte hesap açarak sağa sola bulaşması ve yazar arkadaşları rencide etmesi ne denli doğrudur bunu da siz kıymetli taraftarlarımıza bırakıyorum yorumları.

BTC Yeni Malatyaspor ligde kalacaktır buna güvenim tamdır.Lig fikstürü lehimize. Yalnız düşünüyorum da bu takım ilk yarı ilk 3 e oynuyordu varın gerisini siz düşünün.. Çarpın toplayın bölün yine dediğime geliyoruz; kocaman AMATÖR  futbol kulübüyüz. Nerede ne konuşacağını bilmeyen ve tepki gösterdiği zaman tepkisini devam ettirmeyen lafının altında kalan bir yönetime sahibiz maalesef. Hikmet Tanrıverdi ve yönetimini beğenmeyenler şimdi geriye dönsün bir baksın; en azından konuşmayı nerede nasıl yapacağını bilen bir başkan ve akabinde onu destekleyen yönetim.Savunmuyorum o yönetimi kimse yanlış anlamasın .

Her şeyi tüm sorunları geride bırakalım ve diyorum ki; liglerin başlamasına 4 gün kaldı. Belki stat da olamayacağız ama gönülden desteğe devam edelim.Dua edelim...Bu takım Adil Gevrek başkanın değil ki öyle satışa çıkarsın, neymiş efendim 20 milyonu getiren takıma başkan olsun..

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!