Herkes Haddini Bilecek..! - Said Yalçın

Herkes Haddini Bilecek..!


Yeni Malatyaspor'da gün geçmiyor ki tatsızlık çıkmasın. Tüm taraftarlar gibi bizlerde sinir küpü olmakla birlikte, Şehrin ileri gelenleri ve akabinde Yerel yöneticiler, stk ların Yeni Malatyaspor kulüp başkanlığında kan değişikliği isterken, Mali Kongredeki konuşmasıyla bir anda yine gündemde olan Adil Gevrek, yine yapacağını yaptı ve kongrede herkese diklendi...
Şimdi sıra ile yazıya girmeye çalışacağım. Birincisi Mali Kongre öncesi İstanbul Etilerde toplanan iş insanları , Milletvekilleri ve AK parti İl Başkanının toplanma sebepleri Adil Gevrek'i gönderme değil. Mali Kongrede Adil Gevrek'in belirttiği iki siyasetçinin Yeni Malatyaspora verilecek desteğe mani oldu gerçeği asla doğru değildir.Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın organize ettiği ve belediye hizmetleri içine dahil olan Yeni Malatyaspor konusunda tüm milletvekiller, yerel yöneticiler ve iş insanları kan değişikliğine ihtiyaç duyulduğu kanısına varıp, toplantıda bulunan Adil Gevrek Başkana iletmeleridir.
Bu durum pek hoşuma gitmedi. Misal veriyorum, o toplantıya Malatya'daki tüm milletvekillerin katılması gerekirdi, akabinde sadece bir il başkanı değil tüm siyasi il başkanlarının o toplantıda olması gerekirdi diye düşünmekteyim. Mali Kongre sonrası Adil Gevrek Başkan tarafından atılan bir konuşma ortalığı toz dumana kattı. Adil Başkan kongrede öyle bir gaza gelmiş ki, herkese diklenerek buyrun gelin alın kulübü diyebildi. Bunu rahatlıkla söyledi çünkü tüzük başkandan yana..Dernekler kanununda tüzüğü öyle bir hale getirmişler ki, kulübe başkan olmak isteyen olsa da , sadece hayali olarak olacaktı. Akabinde konuşmasında iki siyasetçinin kulübe desteği engellediğine dair söylemide inanın gerçeği yansıtmamaktadır.
Er Tv proğramında MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, olayı tüm açıklığı ile anlatırken, proğrama konuk olanlarda olayı ve konuşmayı tamamen yalanlayarak, kulüpte yeni bir kaosun başlangıcını gerçekleştirmiş oldular. Yaklaşık 3 senedir kendimizi yırtmaktayız. Adil Gevrek Başkana sosyal medya aracılığı ile ve köşe yazılarımız ile uyarılarımızı hemen hemen her gün iletiyorduk. Nediyorduk, "Şeffaf ol, Birlik ve beraberliği sağla". 3 sene önce söylediklerimizi şimdi milletvekillerimiz ve şehrin ileri gelenleri açık açık basına beyanat vererek deklare ediyorlar. Hani atalarımızın çok güzel bir sözü vardır, "Geçti Bolun Pazarı, sür eşeğini Niğdeye"..Zamanında önlem alınamayan, tüzük değişikliğinde herkes hemfikir olurken, bazı basın futbol yazarı arkadaşlarımız ile birlikte karşı gelirken, güle oynaya takım emin ellerde deyip, son iki sezonda küme düşmeye oynayan bir takım hüviyeti gelişirken herkes tek ağız olup, Adil Gevrek Başkanın gitmesini istemesi kanaatimce doğru bir yaklaşım değildir. 
Adil Gevrek Başkan futbol kenti Malatya'da, malesef herkesi paramparça ettiği gibi, görüyoruz ki şehrin 80 bin ,90 bin oy alan milletvekillerine bile kafa tutup tek başına yönetmesi ne denli doğru bir düşüncedir onu taraftarlara bırakıyoruz. Nitekim Milletvekili Mehmet Fendoğlu'nun ve AK Parti Malatya İl Başkanının  tv konuşmaları kaale alınması ve bir an evvel ivedi çözümler bulunması gerekir. Mali Kongrede açıklanan borç net borç olmadığı gibi, açıklanan rakamın iki yada üç mislini düşünmeniz gerekir diye düşünmekteyim..
Adil Gevrek ya bir kaçış içerisinde ya da hakikaten takım için elini değil gövdesini taşın altına koymuş görüntüsünü sergilemekte. Şahsım adına 3 senedir Başkan ve yönetimi eleştiriyorum yanlış transfer ve yönetim biçiminden dolayı. Ve halen yine şeffaf değiliz ve yine yeni sezona girerken birlik ve beraberliği koruyamadık. Diyeceğim yeni sezona yine Allaha emanet gireceğiz...
Bu arada isimlerini gündemde tutmak isteyen bir çok adaylarımız iş insanlarımız Mali Kongre sonrası, bir çok  haber sitelerinde boy boy fotoları ve haberleri gördük. Şaşakaldık vallahi. Malatyalı İş İnsanı ve kendisi ile bir veya bilemediniz iki defa görüştüğüm Adnan Çoban'ın Malatya sahipsiz değil şeklindeki haberlerini okurken düşündüm.. Mali Kongreden 1,5 ay önce kendisi ile what shap üzerinden bir konuşma yaptık. Güçlü bir kadro kurduklarını ve ilginç olanda Başkanlık için tüzükte hiç bir sıkıntısı olmadığını belirterekten, adaylık için birilerinden direktif beklercesine , 'Haberini Yapayımmı? ' dediğimde , şu anda yapmamı istemediğini belirtmesi ne yalan söyleyeyim midemi bulandırdı. Ne değişti de 1 ay sonra Mali Kongre öncesi beyanatlarını vermedin de, Mali Kongresi sonrası er meydanına çıkıp beyanatlar verdin anlamış değilim...
Ali Ravcı'yı seversiniz sevmezsiniz saygı duyarım.. Nitekim 7 senedir bu kulübün öyle yada böyle emeğini çekti. Hep geri planda kaldı. Adil Gevrek hep joker olarak kullandı Ravcı'yı. Ali Ravcı bana göre adam gibi adamdır. Kendi geleceğinden çok kulübün menfaatlerini düşünen ender teknik adamlarımızın başındadır.Bu şekilde yollanması bizim ne kadar amatör düşünceye sahip yönetime ve başkana sahibiz onu da anlamış olduk sanırım. Yıllardır söyleriz amatör düşünce ile , çekirge bir zıplar, iki zıplar, üçüncüde vallahi zıplamayı bırakın, kolu kanadı kırılır takati kalmaz adım dahi atamaz.Adil Gevrek bu senede şeffaf ve birlik beraberliği koruyacağını zannetmemekle birlikte, bu sezonda rahat nefes alacağımızı düşünmüyorum..
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!