İçimden gelen ses; İyi olacağız..! - Said Yalçın

İçimden gelen ses; İyi olacağız..!


Göztepe karşılaşmasında futbolcularımızın iyi niyetli olduğunu ve akabinde kazanmak adına büyük efor sarfettiğini izledik.

Geçen hafta Karagümrük karşısında mağlup olmamıza rağmen daha derli toplu bir Yeni Malatya Spor izledik. Şahsım adına o haftada dile getirdim. Ve bu haftada 3-4 oyuncu dışında hemen hemen her mevki dediğim gibi canla başla mücadele etti.

Chabeake ve Fofana bu takımdan gönderilmeli diye düşünüyorum. Miatlarını tamamlamışlar. Lakayt dengesiz futbolları takımın canını acıtmakta.Ahmet Ildız bu karşılaşmada yüzümüzü kara çıkarttı hemen hemen her kesimin olduğu gibi.. Kanaatimce sahanın enlerindendi.

Ya asgari ücret ile sahada her mevkide oynayan Yossuef’e ne demeli. Diyecek tek şey alnının tam ortasından kocaman öpüyoruz. Yüreğini öpüyoruz.

Hamza Hoca hakikaten takıma fazlasıyla artılar katmış. En azından mücadeleci bir takım izliyoruz.İyi olacağız gibi.. Ama gel görki;

Şahsım 6 senedir kulüp başkanlığı yapan Adil Gevrek ve yönetimini, son 3 sezondur fazlasıyla eleştirenlerin başındayım. Nediyordum ve halen nediyorum; ‘ Amatör Ruh’ İle yönetildiğimiz defalarca yazdım. Mali ve idari anlamında Adil Gevrek ve yönetimine kocaman bir sıfır veriyoruz. Akabinde Yerel Basın ve taraftarlar ile olan diyalogundan dolayı da kocaman bir sıfır veriyoruz.Dikkat ettiniz mi bilemiyorum; son 3 sezondur Yeni Malatya Spor’a gönül veren basın ve taraftarlar üçe , dörte böldürdü. Ve bu senede saolsun Şehrin ileri gelenlerini birbirne düşürdü. Birlik ve beraberlikten bi haber diyecem Adil Gevrek’e nitekim tek düşüncesi kanaatimce sportif başarı olarak görmekte. Haliyle sportif başarı da, mali ve idari yapı da başarı birlik ve beraberlikten gelir. Şehrin ileri gelenleri görmezden gelirsen, tepe taklak uçuruma doğru yuvarlanırsın.

Adil Gevrek tek adamlık sürecini sürdürüyor. Şehrin ileri gelenlerinin fikirlerini hiçe sayarak. Bir takım yapma ve telaş içerisinde olduğunu gözlemliyoruz.Futbolcu transferi yapar, şeffaflık olmaz. Futbolcu gönderir şeffaflık göremeyiz. Gerçi bu transfer tablolarını denetleyecek bir mekanizma yok görünürde. Divan Kurulundan kaçan kaçana oldu. Onursal Başkan  Ahmet Çakır hesap sormak yerine , kaçmayı yeğledi.Ve akabinde divanda kurul üyeleri bir bir istifa etti. Ve Adil Gevrek Başkanında önü açılmış oldu .

TEPKİ İLK MAÇDA GELDİ...

Göztepe karşılaşmasında da gördük ki, şehrin ileri gelenleri maça gitmemiş ve Adil Gevrek’e olan tutumunu göstermişti. Oysa ki karşılaşma akşam saatlerinde ve şehrin ileri gelenleri de proğramları olmaması..Bu saatten sonra Adil Gevrek şapkasını önüne koyacak ve düşünecek.. Kimsenin tek adam mantalitesi hareket edilmeyecek  makam olduğunu artık hatırlaması gerekir diye düşünüyorum. Birlik ve Beraberliği Malatya’da nasıl huzursuz hale getirdiy se mutlu sona da kendisi ulaştıracak..

Bddk ‘dan alınacak kredi hakkında da herkesi rahatlatacak bir açıklama yapması gerekiyor. Çünkü kulübün 12 senesi büyük bir kaosa sürüklenecek.

Şahsım her zaman söylerim. Ben Yeni Malatya Spor taraftarıyım. Ne Adilciyim, ne ocu ne bucu..Hedef amaç gaye takımın iyi olması . Sportif idari ve mali açıdan.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!