İlk Maç ,Kötü Başlangıç..! - Said Yalçın

İlk Maç ,Kötü Başlangıç..!


Fatih Karagümrük Yeni Malatyaspor karşısında futbol oynamadığı doğrudur, akıllı haddini bilerek ve akabinde rakibinin büyüklüğünü deklare ederek 90 dakika futbol oynadı. Belki şaşıracaksınız ama topla oynama oranında müthiş bir üstünlüğümüz var. Demekki neymiş futbolda önemli olan gol yollarında becerikli olmak..

Biz halen kimse kusura bakmasın geçen sezondan ders almamışız. Ve halen Ahmet Ildız ile Murat Akça ile Fofana ile Chabeake ile sonuca gitmeye çalışıyoruz. Eksiklikler fevkalede göze çarptı. Transfer zorunluğu var takımda. Özellikle kanat ve forvet. Tetteh ne zaman gelir bilemiyoruz. 3 hafta ise ona bir iki hafta daha eklemek lazım.Takımda adaptasyon süreci diyene kadar Tetteh ilk yarıyı bitirir. Ama şu takıma 3 veya 4 takviye ile inanın çok ama çok kalite bir kumaş takım hüviyetine girecektir.

Karagümrük karşısında kötü futbol oynadık dersek ihanet etmiş oluruz. Favkalede beni ileriki haftalar için ümitlendirmiştir. Özellikle kondisyon ve akabinde yardımlaşmalarda akabinde kısa paslaşmalardaki başarının sırrı Hamza hocadır. Takıma geç katılım olmasına rağmen futbolcuların birbirlerine uyumu hakikaten güzeldi. Özellikle Cueva mükammel bir 10 numara. Deyimi yerinde ise top ayağına hakikaten çok yakışıyor. Akabinde Adem Büyük’ün transferine en çok sevinenlerin başındaydım. Oynadığı futbol beni fazlasıyla sevindirmiştir.Aquah orta sahada atom karınca gibi çalıştı.Kerim Hafez genç ama yetenekli bir kanat oyuncumuz. Bence bu karşılaşma da en çok beğeniyi ve alkışı hakketen futbolcudur.

Tekra yineleyelim; Stoper , Forvet ve kanat oyuncusu alındığı zaman inanın takım ileriki haftalar kendine gelecektir ve başarılı sonuçlar alacaktır. Liglerin ilk haftaları hep zordur. Nitekim bu zor haftaları gördüğüm kadarıy la Hamza hoca ile birlikte daha güzel haftaların geleceğinin müjdeleyicisi olarak görebiliriz.

Eksiklikler görüldü. Ve inanıyorum ki Hamza hoca Cuma günü karşılaşacağımız Göztepe karşısında bam başka daha farklı ve Karagümrük karşılaşmasında daha göze hoş gelen bir futbol izlettirecek ve sahadan galip gelecektir. Bu futbolu benimsediğimi ve akabinde yapılacak transferler ile daha güzel yerlere geleceğimizi belirtmek isterim.

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!