İyi Olan İstikrarı sağlamamız..! - Said Yalçın

İyi Olan İstikrarı sağlamamız..!


Geçen hafta İç Saha karşılaşmasında Fenerbahçe ile mücadelemizde 1-1 ‘lik sonuçla ümitlenmiştik. Fenerbahçe karşılaşmasındaki alanları daraltıp, rakibe pozisyon vermeyerek, kontraataklar ile sonuca gitmeye çalışan Yeni Malatyaspor kasımpaşa maçında da bu geleneğini sürdürdü ve çok değerli bir puan aldı diyebiliriz.
Rakiplerin kaybettiği haftada bir puanın çok ama çok değerli olduğunu dile getirmek isterim. Akabinde Kasımpaşa ile ikili averajda da üstünlüğümüz bulunmakta..İki haftalık kontrollü futbol kanaatimce bizi ligde bırakacak. Tek eksik takımın galip gelmesi. Öyle umut ediyorum ki, bu hafta Cumartesi kendi sahamızda Alanyaspor’u bu oyun anlayışımız ile mağlup edeceğiz.
Yeni Malatyaspor’da artık eksi durumları belirtmekten ziyade, artıları yazmak hakikaten beni mutlu etmekte. Özellikle defans bölgemizin çok ama çok dirençli olması, akabinde Ertaç’ın kalede kendine güveni, Acguah 4 haftadır formsuzdu bu hafta , orta sahada dinamo gibi çalışması, Tetteh golcü olmasına karşılık, defansa gelerek yardımcı olması, Fofana nasıl ki, Fenerbahçe karşılaşmasında rakip futbolcuları sahada gezdirmiş ti, bu karşılaşmada da bir kaç pozisyonda Kasımpaşalı futbolcuları saha gezdirme yapması, Adem Büyük’ün kaptanlığa yakışır futbolu, 1 aydır sahalardan uzak kalan Zeki Yavru’nun müthiş performansı, Yedek oyuncuların son dakikalarda oyuna girmesine rağmen müthiş oyunu hep artı olarak görebiliriz. İrfan Buz ve ekibi lay lay lom futbolu bıraktırıp, disiplinli,ciddi anlamda takımı adapte etmeside bizleri mutlu etmekte.. 
Hakikaten takım olarak, taraftarlar olarak ve bizler galibiyeti özler olduk. Hatta üç puandan ziyade bir puana dahi seviniyoruz. Hamza Hamzaoğlu dönemindeki paslanan yedek futbolcular artık İrfan Buz ile birlikte sahada kendilerini gösteriyorlar. Her hafta değişik kadro ile çıkmak zorunda kalsak dahi, futbolcuların özgüveni bizleri ilerleyen haftalar için umutlandırıyor. Bu haftadan sonra takımdan iyi futbol beklemiyoruz sonuç odaklı galibiyetler bekliyoruz.
Bu hafta alt sıraları ilgilendiren karşılaşmalara baktığımızda, Gençlerbirliği Sivassporu ağırlayacak. Akabinde Konya Kayserisporu, Beşiktaş Ankaragücünü,Antalya Rizeyi, Denizli Erzurumspor’u,Başakşehir Fenerbahçeyi ve YeniMalatyasporumuz ise Alanyasporu ağırlayacak. Birbirinden zorlu haftalara giriyoruz. Yeni Malatyaspor Alanyasporu ne yapıp ne edip mağlup etmesi ve hanesine 3 puanı yazdırması gerekecek..Fikstür anlamında takımımız ligin alt kısımlarını ilgilendiren takımlardan daha avantajlı görmekteyiz.. Ne diyelim O zaman Rast Gele Yeni Malatyaspor…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!