Ligi Bitirmişiz..! - Said Yalçın

Ligi Bitirmişiz..!


Son zamanların en ruhsuz takımı olduk Başakşehir karşılaşmasında. Topla oynanma oranına baktığımızda keşke diyoruz, paf takımımız sahada olsaydı…

Her yönüyle alıştık gerçi defans yapıp, golü kontrataklar ile bulmaya. Ezilmemiştik bu denli. Başakşehir topla oynama oranında belki de bu sezon ligimizde rekor kırdı takımımız karşısında. Hani deyimi yerinde ise, 4 büyük kulüp ile de oynadık nitekim bu kadar ezik bir futbol sergilemedik. Anladık ki, ligi biz şimdiden bitirmişiz yahu. Son 6 haftaya girerken hem de. Hani ligde kalıcılığımız bir maç galibiyetine bağlı ya. Gerçi düşünecek olursak ligin en kalite takımı ile karşılaştık. Topu ayağında tutmayı seven bir takım. Galip veya mağlup olsa da.

Sosyal paylaşım sayfaları bu mağlubiyetten sonra çoşmuş. Erol hocanın maçı hediye etti demesine kadar gitmiş. Bizimde aklımızdan geçmedi değil ama, bir hoca ilk antrenörlük kariyerine başladığı bir takımı harcamaz diye düşünüyorum. Erol hocada sanırım bazı yanlışlıklar içine girdi. Oyuncu değişikliklerinde akıl almaz yanlışları oldu. Rehavet kapsamına girdi Erol hoca da futbolcularımızda. Nihayetinde bu takımı ligde kalıcılık anlamında büyük efor kaydettiler. Ama biz istiyoruz ki mağlup olsak da, adam akıllı futbol ile sahada kalalım.

Başakşehir karşılaşmasında defansın özellikle Sadık’ın çok ağır kaldığı , Chabeake’nin ataklara katılamaması, Orta sahada topu bir türlü ayağımızda tutamayışımız, Azubuıkenin sakat oluşu, hep olumsuzluklar hanesine ekleyebiliriz. Bu denli olumsuzluklar karşısında birde Oyuncu değişikliklerinde yanlışlıkların olması zaten oyunun tuzu biberi oldu. En azından taraftar da bizlerde sahada alışagelmiş bir futbol kurgusunun Başakşehir karşısında neden sürdüremediğimiz düşüncesi. Rehavet desem değil, ama rehavetten öte acaip rahattık bu karşılaşmada. Mağlup olalım, Başakşehire 3 puanı hediye edelim gidelim mantığı vardı sahada.

Boutaib’den başka yırtınan sahada var olan Murat Yıldırım vardı. Orta sahaya Baraziteyi monte etmiş olsaydık, farklı olurmuy du evet olurdu. Erol hoca Baraziteyi gözden çıkarmış. Oysaki bu futbolcu hakikaten kalite kumaş. Ayağında top tutabilen tek futbolcu. Oda yedekte bıraktı. Diğer taraftan haftalardır sahaya sürmediği         Eren Tozlu’yu sahaya sürdü.  Maç boyunca ayağına 4-5 defa top değen Adem Büyük sahada 85 dakika kalıyor yerine ise genç  Berk sürülüyordu. Bu maç da hatalar zinciri futbolcular ile başlayıp teknik heyetle devam edince, mağlubiyette kimse kusura bakmasın kaçınılmaz oldu diyebiliriz.

Şimdi önümüzde Aytemiz Alanyaspor ile 29.Hafta iç saha maçımız var. Bu maçı da alıp artık lig de kalıcılığımızı kesinleştirmemiz gerekir. Aytemiz Alanyaspor da yabana atılacak bir takım değil. Düşme korkusunu derinde hisseden takımlardan. Hani deyimi yerinde ise çantada keklik bir takım değil…

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!