Marius Sumudica'nın iddialı açıklamaları..! - Said Yalçın

Marius Sumudica'nın iddialı açıklamaları..!


Yeni Malatyaspor'da Sumudica'nın gelişi olumlu tepki ile karşılanırken, son yıllardaki başarısızlığı bazı taraftarlarımızı rahatsız etmiş bulunmakta. Oysa ki Rumen teknik adam hırsıyla takımı ateşleyeceğinden eminim. Yeterki futbolcular yerli yerinde olsun.Mücadele olsun.Hırs olsun. Ve  futbolcular şunu bilsin, Malatyaspor formasını giyinmek her babayiğide nasip olmaz...
Artık şehrin ileri gelenleri dediğimiz, Milletvekillerimiz, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımız sanırım tamamıyla ellerini eteklerini Malatyaspor üzerinden çekmiş. Adil Gevrek tek adam mantalitesi ile vur patlasın, çal oynasın mantığıyla, gayet rahat bir şekilde hareket etmekte. Sportif Direktör olarak Ali Ravcı'nın yerine getirdiği İzzet Erdoğan taraftarlara hakaret ederken dahi gözünü kapamakla yetinen Adil Gevrek ve yönetimi, çareyi taraftarın sadece haklılığından bahsetti. Oysaki taraftar bu takımın can damarı, Oysaki bu taraftar takımın iyi ve kötü gününde olan sadece ve sadece takımı ruhlarına sindirmiş kişilerdir, oysaki bu takımın köprü vaziyeti olan sportif direktörü yapıcı olması gerekir ki, taraftar tüm projeleri ile takımın her daim destekçisi olsun.
Düşünelim taraftar kitlemiz 3'e hatta 4'e bölünmüş durumda. Bu sorun elbetteki Erdoğan'la gelmedi. Yaklaşık 3 senedir Adil Gevrek ve yönetiminin 'Birlik ve Beraberliği' koruyamaması ve şehrin hemen hemen tüm ileri gelenlerini topyekün parçalayan başkana ve yönetimine sahiptir bu büyük sorun. Taraftar grupları ile ikili ilişkilerde sıfır çekti. Taraftar muhatap aradı takıma destek için. Bizzat bilirim ki, geçtiğimiz sezonlarda taraftarlar grubunun deplasmanda takımımızı desteklemek için otobüs teminini sağlamak adına bir çok yerel yönetici ve milletvekilleri, iş insanları ile bire bir görüşmelerini..Diyeceğim bu takımın vefakar taraftarlarına artık birileri gidip istişarelerde bulunsun.3 sene öncesi stadyum ful dolarken, Adil Gevrek ve yönetimi şapkasını masaya koyarak stadyuma gitmeyen taraftarlarımız için birşeyler yapma gayreti içinde olmalılar..
Gelelim Sumudica'nın kulüp tv sine verdiği beyanatlara. Takım son 5 maçını kaybetmiş. Ne benim için ne de oyuncular için kolay değil. Bir öz güven gelişmeli. Kaliteli oyuncularımız var ama öncelikle bir takım olmalıyız ifadeleri ne yalan söyleyeyim beni heyecanlandırdı. Hemen hemen her yazımda dile getiririm; Doğrudur bir çok transfer yapıp kulüplere kiraladık genç oyuncuları ama yiğidi öldür hakkını yeme mantalitesini de unutmamız gerekiyor; kalite kumaş transferlerimiz var. Ve bu ligin bir çok kulübünden daha kalite kumaş futbolculara sahibiz.Yeter ki o özgüve ve maddi bağlamdaki sorunlar futblcular üzerinden atabilen bir babayiğit olsun.
Bu takıma hayatını vereceğini, herşeyini vereceğini dile getiren sumudica, belliki takımdaki özgüven meselesi ile yakinen ilginmekte. Yeni Malatyaspora Kümede kalma mücadelesi için gelmediğini de belirtmesi kanaatimce futbolcular üzerinde olumlu tepkiler olacaktır. Kalıcı olmak adına önümüzdeki senenin hayallerini dahi kurmaya başlamış Sumudica.. Seneye ilk 8 hedefini dahi koymuş durumda. Bu düşünceler harika..
Sumudica'nın yapacağı iş değil ama, taraftar ve futbolcular akabinde yönetimle bir köprü kurmak zorunda. Ne yalan söyleyeyim Sportif direktör bu işin üstesinden gelemez diye düşünüyorum. Futbolcular üzerinde bir ağırlığı olan Ali Ravcı olsaydı şu anda Sumudica ile sanırım herşeyi daha iyi gözlemleyebilirdik diye düşünmekteyim..
A Milli Futbol takımımız 2020 FIFA Dünya Kupası Elemelerinde Letonyayı 2-1 deplasmanda mağlup ederek yola devam dedi. G grubunda 15 puanla 3 ncü sırada yer alna Türkiye'yi ve teknik heyeti kutluyorum.
Bu hafta sonu zorlu Adanademirspor deplasmanına gidiyoruz. Bu karşılaşmadan ümitlyim. O zaman her zamanki gibi Rast Gelen Kaplanlar...

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!