Nefesler Kesildi Ama..! - Said Yalçın

Nefesler Kesildi Ama..!


Evkur Yeni Malatyaspor Konya deplasmanından 3 puanla dönmesi an meselesiydi. Nitekim Hakem  Halil Umut Meler’in maçın tansiyonunu kaldıramadığı görüldü. Sınıfta kalan bir maç yönetti. Şimdi tam puanla Meler haftanın hakemi seçilir.

İlk yarının tatsız tutsuz bir karşılaşma ve akabinde Konyaspor’un sert futbolu karşısında oyunda duraklamaların oluşmasından kaynaklanan bir 45 dakika izledik. İlk yarıyı gözlemlediğimizde tipik evkur yenimalatyaspor oyunu izledik. Geriye yaslanarak kontratak tercihi. İkinci yarı ise yenimalatyasporun daha ciddi pozisyonlara gireceğini teyit ettik her hafta olduğu gibi. Öylede oldu. Yalnız hakemin bu maçın atmosferinden ve taraftar baskısından dolayı , sınıfta kaldığını gözlemleyebiliriz. Murat  Akça ile olan pozisyonda VAR’a giden hakem bey, ne hikmetse Farnolle penaltı yaptırdığını idda ederek, VAR’a dahi gidemeyen hakem direk penaltıyı verdi. Buda gösteriyor ki, VAR’ın ilk etapta acilen kaldırılması. Nasıl olsa yıllardır zarar gördüğümüz hakem hatalarından VAR ‘da olsa yararlanıyoruz . Penaltı olduğu gibi takıma ciddi anlamda zarar veren bu hakem triyosunu acilen 2.lig’e havale etmek gerek. Neden mi haftaya Beşiktaş karşılaşması ve Farnolle sarı kart cezalısı durumuna düştü. Son dakikada dahi VAR’a giden Meler bu hafta sınıfta kalmıştır vesselam…

Şimdi o spor yorumcusu denilen ve halen yayında olan ihtiyar ama ne söylediğini bilmeyen Malatya düşmanı Hıncal Uluç’u bu karşılaşma için yorumlarını merakla bekliyorum. Nitekim  Erol Bulut hocanında maç içindeki oyucu değişikliklerinde saç baş yoldurttu. Orta sahada ayağında tek top tutan ve sahanın en iyilerinden biri olan Guılherme neden oyundan alınır çözen parmak kaldırsın. Hatayı aslında hakemde arayacağımıza içimizde aramanın daha akılcı olacağı kanısındayım.

MÜCADELEDEN MEMNUNUM

Özellikle ikinci yarı hakikaten oyundan fazlasıyla memnun kaldık. Özellikle Bülent sol kanatta güven veren isimlerin başında geldi. Mina her zamanki gibi beton misali topları sektirmedi. Konyaspor forvetlerine doğru dürüst pozisyon vermedi defans bölgemiz. Orta sahada Gulherme çıkana kadar sos vermedik. Taki  Gulherme oyundan alındı Kamara oyuna giren kadar. Oysaki Bifouma yada adem oyundan alınarak kamara oyuna girseydi daha etkili olurduk. Nihayetinde orta sahanın boşalmasından dolayı da Ahmet oyuna girmek zorunda kaldı. İyiki de girdi de gol geldi. Aleksic son haftaların en iyi futbolu ile göz doldurmaya devam ediyor.

ABOUBAKAR

Çabuk ve ayak bileklerine hakim bir futbolcu. Oyuncu eksilten ve asistleri ile göz dolduran bir futbolcu. Hırçınlığı ile de takıma faydası olacaktır. Nihayetinde son dakikada rakip ceza sahası içine yılan gibi kıvrılarak, ‘Al at Ömer’  dediği servis te o golün kaçışı herkesi üzdüğü gibi bizleri de fazlasıyla üzmüştür. Ama futbolda olabilecek olaylar. Bu durum karşısında Ömer’i yerle bir etmemek lazım. Düşünülmeli ki Göztepe karşısındaki aslandı.

EROL BULUT BEŞİKTAŞ MAÇINA KİLİTLENMELİ

Konya karşısındaki İkinci yarıdaki görmek istediğimiz futbolu Beşiktaş karşılaşmasında da sürdürmemiz gerekir. Şu futbol ile akabinde adam akıllı hakem triyosu ile Beşiktaşı da kendi sahamızda mağlup edebiliriz. Buna inancım tam…

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!