Rize Karşısına Umut ve Kubilay’ı İstiyoruz…! - Said Yalçın

Rize Karşısına Umut ve Kubilay’ı İstiyoruz…!


Geçen Hafta Sivas karşısına akıl almaz bir şekilde Hamza Hamzaoğlu ol. Umut ve Kubilay ile başla oyuna.. Mağlup ol gel. Maç sonrası deki; Sivas'tan en az bir puanla ayrılmak istedik. İki takımın da pozisyonları vardı. Çok fazla olmasa da önemli pozisyonlar yakaladık. Golü bulsaydık 1-0 kazanmış olacaktık. Maalesef 88. dakikada gereken konsantrasyonu gösteremedik, golü yedik. Önemli bir rakibe karşı 1-0 kaybettik. Bizim adımıza tabii ki üzücü. Ancak şu var ki bugünkü müsabakayı değerlendiriyoruz, yarından itibaren tamamen Kayserispor maçına odaklanıp kendi sahamızda Allah'ın izniyle kazanacağız. Bu puanlar bizim için çok önemli. Rakip olarak da Rıza hocayı kutluyorum. 88'inci dakikada yenilmek gerçekten üzücü.. 
Sonra Kayserispor maçına odaklandık.Hayati maça.. Yine kalite futbolcular yedekte. Yine kabus gibi oyuncu değişiklikleri. Ve tabiki son dakika oyuncu değişiklikleri. Aklım mantığımı mantığım ise aklımı beynimde yiyip duruyor. Biz eleştiri yapmıyacaksak, ne diye yazarlık yapıyoruz. Şahsım adına söylemeliyim; kimsenin adamı değiliz, kimseyi de maçlardan sonra övme gibi bir huyumuzda yok. Kayseri karşısında beraberliğe sevinenlerin aklına şaşıyorum..Oyuncu değişkiliklerindeki yanlışlıkları, doğru bulanlara şaşakalıyorum..Kendi elimiz ile verdiğimiz karşılaşma da şahsım adına söylebilirm ki, yine İrfan Buz hataları mevcuttu..Yalakalık yandaşlık bana göre değil kardeşim.. Ne görüyorsan onu yazmakla mükellefim..
Şimdi gelelim karşılaşmaya; İlk yarı tutuk başlayan bir takım hüviyetindeydik.Aklımın ermediği olay bu işte..ilk 20 dakika orta saha yok. Kanatlar yok.. Hani Mallan ilk yarıda oyuna giremezmiy di; Orta saha Zuquı ile güçlendirilmezmiy di..? Aklım şaşıyor sen bu maçı almak için ilk yarısı veya ikinci yarısımı olur karşılaşmanın. Haydi ilk yarıyı da geçtik mağlupsun..ikinci yarıya bıraktın işi. Yahu o ikinci yarıdaki değişikliklerin neydi.. Kanadında aslanlar gibi oynayan ve gol yollarında var gücü ile mücadele eden Mustafayı çıkartmak hangi akla sığar.. Yerine haftalardır sosyal medyada İrfan Buz’a Umut geçen sezonda kayseri maçında yaktı bizi demelerine ragmen Umut Bulut’u oyuna almanın mantığı nedir..? Yine son dakikada ayakta kalan Fofana’yı çıkartıp yerine Malley’ı almanın  mantığını bana söyleyin.. Niye Kubilay’ı almadı onada şaşakalıyorum işte…
İrfan Buz’un bugün ki maç sonrası açıklaması ise manidar, sanki ligde kalacak bir sersenişi yok gibiydi..Maç sonu beyanatı ise aynı nakaratlardı; 1  puan bizi tatmin etmedi. İkinci yarı oynanan oyun ilk yarıda da oynansaydı çok farklı kazanırdık. Aslında kendi söylediğine bile inanmayan ve mademki profesyonel bir hocasın, ilk yarıda yapacaksın hamleni ve bizde diyeceğiz ki, Irfan Buz hoca hakikaten tecrübe ve bu lige yakışır birisi.. Sen ilk yarı mağlupsun, kenarda melun melun izlersin karşılaşmayı, ikinci yarı vur patlasın geçen haftaki oyuncu değişikliklerinde yanlışlıkları yaparsın, sonra maç sonrası 1 puan tatmin etmedi dersin..Gelde kafayı yeme.. 
MAÇIN HAKEMİ 
Arda Kardeşler tam bir fiyaskoydu.. Adem Büyük’e yapılan hareket liglerimizde kırmızı kart olarak görülmekte.. Nitekim gözünün önünde cereyan eden olayda sari kart ile geciştirmesi Malatya düşmanlığının göstergesidir. Hemen hemen tüm müdahelelerde aleyhimize karar veren Arda Kardeşler için ulusal basındaki futbol yorumcularının düşüncelerini merak ediyorum..Akabinde Hafes’e yapılan gözle görülür bir faul. Akabinde Cezasahasında Adem Büyük’ün düşürülmesi olay es geçildi.. Diyeceğim Arda ve VAR hakemleri benden sıfırın altında sıfır puan aldı. Nitekim bizim vereceğimiz puan Arda Kardeşleri ve VAR hakemini yok etmemekte. Bilakis aleyhimize kararları sonrası puanları yükselmekte..
KALAN 3 MAÇ
Kalan 3 maç da 4 puan alamazsak , ligden düşeriz. Sosyal medyada  hep fikstür lehimize denilse de, fikstürü değerlendirecek bir hocan, ve aklı başında yönetimin olmadığı müddetçe düşünceler sadece beyinde kalır ve onunla kendimizi oyalarız…Oysaki maç öncesi gelişen ambiyanslar şehrin ileri gelenleri takıma motive amaçlı destek ile ziyaret etmişler ve maç için galibiyet sözü almışlardı.
Alanyaspor, Karagümrük son haftalardaki futbolu eleştiri alırken, Kasımpaşa Alanya maçını başdan sona izleyenler görmüştür ki, kendini salan sahada mücadeleleri ile tepki alan kulüpler bilmeli ki, bu super lig her zaman varolacak..Bugün bana yarın sana olacak…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!