Takımdaki Gruplaşma Fazlasıyla Görüldü..! - Said Yalçın

Takımdaki Gruplaşma Fazlasıyla Görüldü..!


Yaklaşık 1 haftadır köşe yazılarıma  sağlık problemlerim nedeni ile ara vermiştim. Bu süreçte şahsımı arayarak, sosyla medyada geçmiş olsun dileklerini gönderen tüm dostlara sonsuz teşekkür ediyorum..
Evet Karabük, Sivas derken Antalyadan’da son dakika golü ile yıkıldık.Lig başlamadan üstüne basa basa belirttiğim konuların başında geliyordu Teknik Direktör İrfan Buz. Yırtındım bu ligin hocası değil diye. Nitekim İrfan Buz’a vefa borcu olan ya da iyi bir dost olan bazı kardeşlerimin akabinde bazı taraftarların tepkisi ile karşılaştım.Bildiğim ve tecrübelerime dayanarak tekrar tekrar söylüyorum. Bu Teknik adam ile akabinde sportif direktör ile biz bir yere varamayız. Neden mi?..
Takımda 3 haftadır görüldüki ve akabinde kimsenin yazmadığı ya da yazmaya çekindiği bir gruplaşma söz konusu.. Futbolcular arasında bir uyumsuzluk. Çekememezlik..Vurdumduymazlık mevcut. Bu gruplaşma takımı daha kötü yerlere uçurumlara götürebilir. Bunun tek sorumlusu ise elbetteki sportif direktör ve akabinde Teknik heyet. Önlem alınamyor.Futbolcular ayakta durmakta zorlanıyor. Adem Büyük tribünlere oynuyor. Antalya maçında net 2 golden etti. Akabinde ayakta durmakta zorlandı.İkili mücadelelerde ayakta durmakda zorlandı.
Takım 70 nci dakikaya kadar bir çok pozisyon ile karşılaştı.. Beceremedi golü. Yada dediğim gibi futbolcular arasındaki gruplaşma bir türlü son vuruşları getirtemedi. Adem Büyük’e 70 dakika dayanan ve akabinde sakatlık numarası ile çıkmak istemesi üzerine bi zahmet oyundan alan İrfan Buz hakikaten bu ligin Teknik adamı olamazsın. Bu dakikaya kadar Ersun Yenal 5 futbolcu değişti. Ve değişim sonrası akın akin gelen bir antalyaspor mevcuttu. Nitekim İrfan Buz Mustafa’yı değiştirmekte dahi aciz kaldı. İkinci yarı başlar başlamaz , iyi olmayan Adem ve Mustafa mutlaka alınmalıydı. 
Bu kadro yetersiz diyenlere asla katılmıyorum. Kadromuz gayet yeterli en azından ilk yarının bitimine kadar. Ndong, Mounır, Aabid, Tetteh, Bwalya, Mallan gibi kalite kumaş futbolculara sahibiz. Oynatmasını becerebilirsen. Şimdi aklımdayken İrfan Buz susmuş, sebebi ise istediği futbolcular Bolu Kampındayken alınmamış.  Ben şuna inanırım  istediği futbolcular alınsaydı dahi, Buz’un başarılı olacağına inanmamakta ısrarcıyım. Burada yönetimi asla tasvip etmediğimi sağır sultan bilir ama , yönetimin sorun ile uzaktan yakından ilişkisi olduğuna inanmamaktayım. Gerçi her zaman söyler dururum, Biz birlik ve beraberliği sağlayamadık. Birlik beraberliği sağlayamayan bir yönetimden de başarı beklemek aptallık olur kanaatimce..
Tuttuğumuz hangi dal olumlu ..Hepsi de çürük dallardan ibaret. Hal böyle olunca da sağlam dallar ile yola devam etmek gerek. Bu benim düşüncem, Sadık Çiftpınar geldiği günden bu yana takımda bir ikilem oluştu.Gruplaşma olayına mazhar olundu. İnşallah böyle değildir ama, görünen köyde kılavuz istemiyor..
Yaklaşık 3 sezondur birlik ve beraberliği sağlayamayan Adil Gevrek ve 5 yöneticisi artık bize ızdırap çektirmeyin Allahaşkına..Bu dakikadan sonra Teknik heyet değişecek ve yeni gelecek hoca 2-3 hafta iyi sonuçlar alacak sonrası malum anlatmama yazmama gerek yok, yine aynı , yine bizlere hüsran, yine bizlere karanlık hafta sonları olacak..Bu düşünce bizde devam ettiği sürece, bundan sonraki haftalarda da mağlup oluruz ve averaj takımı olarak super ligde yerimizi alırız, paşa paşa 1. Lige doğru paraşütlerimizi açarız..
Haftaya Hatay maçına kadar, takımı motive edecek, gruplaşmanın önüne geçecek ,super lig tecrübesi olan sağlam bir Teknik direktör mutlaka gelecektir.Hatayı mağlup edip kötü gidişata son vermek dileğiyle…Rast Gele Kaplanlar…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!