Tamam galip geldik. Ama...! - Said Yalçın

Tamam galip geldik. Ama...!


Yeni Malatya Spor Antalyaspor karşılaşmasında güzel bir futbol oynayarak galip gelmesini bildi.Özellikle Stoper mevkiinde oynayan Semih ve Wallace’nin performansları harikaydı..
Şehrin ileri gelenleri yani Adil Gevrek’e tepkileri olanlar protokol koltuklarını boş bıraktı. Protokol koltuklarında sadece Emniyet Müdürü ve Esnafların başkanı oturdu. Hal böyle olunca da Adil Gevrek’e şehrin ileri gelenlerinin tepkileri devam etti.
Takım olarak Hamza Hamzaoğlu’nun ilk 11’i maç boyunca sahada tüm mücadeleyi gösterdi. Alanları daralttı rakibe top akışlarında rahat bırakılmadı, yardımlaşma harikaydı, galibiyet hasretine son vermek adına güzel bir galibiyet aldık diyebilirim.
Bir çok golü cömertçe harcadık. Hal böyle olunca da maç bitimine kadar saç baş yolduk adeta..Özellikle uzun toplarda Tetteh hakikaten rakip savunma oyuncularına zor anlar yaşatabiliyor. Umarım bu performansı lig sonuna kadar sürer. Attığı gol kadar net 3 golüde kaçırdı. 
Abdulsamed çok ama çok rahat bir maç çıkardı. Çünkü harika bir defans anlayışı vardı. Kaleciye fazla iş düşmedi yani. Nitekim Hamza hocayı kutlamak lazım. Genç yeteneğin bundan sonraki süreçte de oynaması gerekir diye düşünmekteyim.  Abdulsamed maç oynayarak daha çok tecrübe kazanacağına inanmaktayım..
Acquah ve Cueva...Hakikaten orta sahada en çok efor kaydeden futbolcular. Özellikle Cueva ‘nın top ayağına o kadar çok yakıştığını gördük ki, maç esnasında yapmış olduğu akıl dolu asistleri ile bu söylemimizi perçinlemiş oldu. Ahmet Ildız’ı hiç benimseyemedik. Ama gel gör ki 4 hafta’da oynanan karşılaşmalarda bana göre sahanın enlerindendi. Ne diye eleştiriyoruz Ahmed ıldızı onuda anlayabilmiş değilim...
Milli maçların devreye girmesi ile birlikte tüm takımların ve elbetteki Hamza hocanın işine yarayacak. Bu boşluk’da takımın adaptasyon süreci daha çabuk atlatılmış olacak. Milli maçlar sonrası Konya deplasmanına gidecek olan YeniMalatyaspor , Antalyaspor karşısındaki akılcı futbolunu burada da sürdüreceğine inanmaktayım. Ama gel gör ki futbolcuların gelen ödemeleri öncesi umarım bir sıkıntı yaşamayız..
MUSTAFA TAŞAR
Yenimalatyaspor  U-17 takımını çalıştıran başarılı ve deneyimli hoca Mustafa Taşar’ın görevine son verilmesi hakikaten manidardır. Bizzat biliyorum ki Mustafa hoca bu sene  A takımına en az 3-4 futbolcu gönderecekti. Ve başarısı tescillenince sanırım diğer alt yapı hocaları zor anlar yaşayacaktı. Görevine 15 gün önce son verilen Mustafa hoca’yı çok iyi biliyorum ki Malatya futbolu için elinden gelen tüm çabayı sarfetmesi. Suçlu Mustafa hoca ise diğer alt yapı hocaları neredeler ve ne iş yaparlar ve akabinde bunca yıldır kaç tane A takımına futbolcu vermişler...
Mustafa hoca’nın görevine son verilmesini esefle kınadığımı belirtmek isterim. Ve bu hafta tüm taraftarlar gibi bu gece rahat bir nefes aldık ve mis gibi bir uyku çekeceğiz. 


 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!