Tutukluk ve Yorgunluk…! - Said Yalçın

Tutukluk ve Yorgunluk…!


Süper Lig’in en iyi ve kaliteli takımı olan Alanyaspor deplasmanından evet bir puanla döndük..Mağlup olmaktan iyidir düşüncesi ile, kanaatimce 9 kişi oynadığımız 90 dakika sonrası gelen beraberlik sevindirici olsa gerek..
Anlam vermekte zorlanıyorum..Umut Bulut kişiliği kadar bu yaşına ragmen sahalarda olması doğrudur takdire şayandır. Nitekim Fenerbahçe karşılaşması hariç, hangi maç da bize katkı sağladı. Alanyaspor maçında 90 dakika oyunda kalması ne derece doğruydu..Pres yapıyor diyorsunuz, pres yapıp da çaldığı kaç top var, akabinde koşuyor evet doğrudur, peki koşarken rakip futbolcuyu ne denli rahatsız ediyor..Allahaşkına Umut’un ayağına gelen topu ne zaman lehimize çevirir bir asisti yada pası oldu. Hamza hoca’nın gördüğü ve bizim göremediğimiz nedir..? Takım her hafta sahada 9 kişi ile mücadele etmesimi gerekiyor..?
Alanyaspor karşılşamasına iyi başladık. Özellikle 17’nci dakikadaki karambolde Kubilay o topu İki direk arasındaki mesafe olan 7,32 m.’lik alanda ve akabinde 2,44 yüksekliğindeki kalede nasılda nişanladı Marafona’ya…Organize ataklarda hakikaten liglerimizde en üst seviyede futbol oynayan Alanayaspor karşılaşmasında her hafta olduğu gibi son vuruşlardaki beceriksizliğimiz bu maçada damgasını vurmuş oldu. Topla oynama oranı ise yine her hafta olduğu gibi yarı yarıya aleyhimize gerçekleşmiş oldu.
Alanyaspor karşılaşmasındaki tutuk futbolumuzun sebebini ise ben ağır maç trafiğine bağlayarak yorgunluk olarak görmekteyim.Alanyaspor karşılaşmasında, Acguah’ın İkinci yarının 55’nci dakikasına kadar olan Adem Büyük’ün, ilk yarının bitimi ile birlikte Tetteh ile yer değişen Olcay’ın, kaptan Chabeak’in yorgunluktan meşin yuvarlağa vuracak mecallerinin kalmadığını gördük.
Kalede yediği gol sonrası kurtardığı ve mağlubiyeti önleyen devleşen Ertaç’ı tebrik etmek gerek. Ve akabinde Kubilay,Olcay ve Tetteh ile yakaladığımız fırsatları gola çevirmiş olsaydık belki de şu anda galibiyet sarhoşluğu ile naralar atacaktık. 
Hamza Hamzaoğlu’nu her ne kadar eleştirsek te bilinmeli ki takım lehinedir. Bir dostumun sözü hiç aklımdan çıkmaz. Bazı sinyalciler bizi aman ha aman, düşman görmesin..Hamza hoca ilk 11’de kararlı. Nitekim Kubilay’ın performansından gayet memnunuz. Bu hafta da Alanyaspor defansına zor anlar yaşattı. Genç yaşı fiziği temposu ne yalan söyleyeyim bu haftadan sonra üstüne basarak devam edeceği sinyalleridir. Yerini garantiledi. Şahsım olarak ilk 11’de olması gerekenlerin başında Zeki Yavru olması lazım kanaatindeyim. İnanın Olcay’ın kanatında hırsıyla mücadelesi ile daha verimli olacağı kanaatindeyim.
Maçın hakemi ve VAR hakemi bana göre takdir haklarını genelde ev sahibi lehine kullandı.Özellikle bazı pozisyonlarda çaldığı düdük kadar, VAR hakemi ile birlikte birde penaltımız es geçildi.
Hamza hoca yoğun maç trafiğinde Pazar günü kendi sahamızda oynayacağımız Erzurumspor karşılaşmasında, hesapları galibiyet üzerine kurması gerekecek. Yani kadroda fazla bir değişiklik yapacağına inanmamakla birlikte, sahada her hafta 9 kişi olmamak ümidiyle, Erzurumspor karşılaşmasında rast gele kaplanlar diyoruz..

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!