VAR’da utanç verici gece..! - Said Yalçın

VAR’da utanç verici gece..!


VAR kelimesi kelimenin tam anlamıyla utanç verici bir geceye sahne oldu. Bu lig’de büyük kulüp olmak gerekir sanırım.. Klişeleşmiş bu tür düşünceler ligimizde halen devam ediyorsa, utanç duyacağımız yönetim halen devam ediyorsa  TFF ve MHK artık şapkasını masaya koyması ve düşünmesi gerekiyor..
O halde TFF super lig’de iki kategori hazırlasın. Büyük takımlar diyip 4 takımı bir tutup diğer takımları ayrı tutsun. Çok şey istemiyor aslında Anadolu Kulüpleri, sadece eşitlik. Beşiktaş gibi güçlü bir kulübün hakeme ne ihtiyacı var. Net bir penaltıyı ‘es’ geçen hakem tiryosuna Adil Gevrek Başkan aslında en güzel cevabı Verdi. Gevrek maçın ardından ne demişti hatırlayalım;
‘"Tüm Türkiye'ye göre Rosier'in pozisyonu penaltı. VAR'ın başında olanlar ya art niyetlidir, ya bilmiyordur, ya da çekirdek yiyordur. Başka bir ihtimal yok."
Şimdi bu güzel beyanata destek olmamak mümkün değildir. VAR’da Özgüç Türkalp artniyetli olmasa yada Adil Gevrek Başkanın dediği gibi çekirdek yemekle meşgul değilse, o koltuğa oturtan TFF ve MHK bu hakem zevatı hakkında nasıl bir yaptırıma gidecek onu da önümüzdeki günlerde izleyeceğiz.
Gelelim karşılaşmaya; Beşiktaş hakikaten Sergen Yalçın ile birlikte harika bir kadro kurmuş. Bu kadro karşısında zaten geç yapılan transferlerin takıma adaptasyon sürecini de düşünecek olursak, hazır bir yeni Malatya spor  malesef mevcut değil. Özellikle Genç Jospin bu karşılaşmada çok hata yaptı. Akabinde Aabid en çok güvendiğim futbolcuların başında gelmekte. Nitekim oda tutuktu. Adem Büyük topu ayağında tutmak istesede takım arkadaşları bir türlü ayak uyduramadı. Kubilay Kanatsızkuş’a 90 dakika sabır gösterdik. 3 defa 10 dakika içinde faul yapan Necibe sari kart gösterme cesaretinde bulunamadı hakem Arda. Haddabi çok kötü bir performans sergiledi. Umarım Hafes bir an evvel sahalara döner. Mustafa Eskihellaç Beşiktaş Vodafone rüzgarına yenik düştü. Çok düşüktü performansı.Ndong hazır değil ama Mounir takıma kısa bir zamanda gelmesine ragmen iş yapacak gibi. 
Abdulsamed bu hatayı 1 sene öncede yaptı. Rakibe çarptırma olayını..Profesyonel liglerde ender rastlanan bu pozisyon futbolcu için rezalet bir durumdur. Umarım Ertaç bu hafta hazır hale gelir. 
Süper Ligde İrfan Buz ve ekibi düşünmeliki bu siteme ayak uyduramayan futbolculara ve akabinde hazır olmayan futbolculara sahibiz.Bu sistem ile biz önümüzdeki haftalarda daha çok acı çekecek gibiyiz. Haftaya Karagümrük gibi kalite bir kadro ile kurulmuş takım ile karşılaşacağız. Umarım İrfan Buz artık bu haftadan itibaren takımı tam anlamıyla motive eder ve bu mağlubiyeti taraftarlarımıza unutturur..O zaman rast gele Kaplanlar diyelim…
 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!