Yazık..! Maçı Erol Hoca katletti… - Said Yalçın

Yazık..! Maçı Erol Hoca katletti…


Evet taraftar fazlasıyla önemsemiyor .Malatya stadyumu tam anlamıyla dolmuyor. Nitekim taraftar ne teknik heyete, ne yönetime ve ne de futbolculara inanmıyor desek yalan mı yazmış oluruz.? 40 dakika 10 kişi oynayan bir takımı mağlup edemediğin gibi, kalende pozisyon veriyorsun ve gol yiyorsun. Sonra da 4x4 lük maç diyoruz adına da… Ve adına da muhteşem dönüş diyoruz.

Gerçekçi olmamız lazım. Erol hoca bu işin üstesinden gelemediği gibi, her hafta ego tatmini yaparak, iyi olan futbolcuları kesip, yerine başka oyuncuları alıyor sahaya sürüyor. Haftalardır yazıyoruz, çok tehlikeli diye.. Nitekim bu haftada zorunlu olarak Buğra’ya okey dedik. Ya Murat Yıldırımı kenarda tutmanın ne anlamı vardı. Geçen hafta Ertaç sakattı bu haftada mı sakatlığı devam etti. Erol hoca inanın bana ego tatmininden başka bir şey yapmıyor. Ağırlığını koymaya çalışıyor ama, bu şekilde değil ağırlığını koymak tüm futbolcuların bitişine sebep olabilir düşüncesindeyim.

Boutaib 90 dakika ne yaptı derseniz, sadece koştu  aklımdayken birde gol attırdı.. Bitmiş Boutaib. Sahada gezinen yaşlı bir bunak gibi dolaşıyor duruyor 3 haftadır. Defans dedik ligin en üst seviyesindeki savunma ağırlıklı defans bizde dedik. İlk 30 dakikada 3 gol yedik. Sonra da Robinho’yu izlemek güzel diyoruz. Dünya yıldızı diyoruz. Adamın attığı goller de ne alaka robinho’yu izlemek, ne alaka dünya yıldızı. Sizin defansın uyumasından dolayı Robinho maçın adamı oldu.

Maçın katleden sahaya sürülen  ilk 11 den dolayı bana göre Erol Bulut hocadır. Dikkat ettiyseniz Erol hoca hemen hemen her hafta futbolcular üzerinden oynar.  Bir hafta bakarsın Erkan, bir hafta bakarsın seth, sol kanada chebaeka, baktı ki olmuyor chabeake kanadına sol kanada erkan veya buğra. Bazı maçlarda defans da  Aleksic’de oynadı. Sen daha takımının ilk 11 i ile uğraşıyorsun. Haftalardır futbolcular ile olan sensin Erol hoca.  Doğrudur kadron sıkıntılı da olsa Allahaşkına takımın artık iskeletini kur. Zahmet olacak ama kur hocam kur. Yoksa biz her maç sonrası hop oturur hop kalkarız vesselam.

Yine geldi Milli takım arası. Ve bu haftadan sonra fikstüre baktığımızda epey zorlanacağımız karşılaşmalar olacak. Diyeceğim iç saha maçlarını kaybetmememiz gerekiyor.  Yoksa bu ligin şakası yok. Bir anda tepetaklak inersin aşağıya. Yönetim zaten transfer yaptık mantalitesinde ama, ben halen diyorum onlar da halen amatör ruhu ile şu ana kadar geldiler.

ŞAPKANIZI KOYUN MASAYA DÜŞÜNÜN:

A Milli maç arası şimdi şapkanızı masaya koyun düşünün derim teknik heyete ve yönetime. Yönetim düşünecek, futbolcu transferi yapmışım ama, hep aynı mevkilere. Teknik heyet düşünecek, ilk 11 de aceleci olmamız lazım kadro sıkıntım olsa da… 9.Hafta deplasman da Ankaragücü ile karşılaşacağız. Bu şekildeki bir anlayış ile ben takımdan pek de ümitvar değilim.

 

 

 

 

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!