Zamanında müdahele şarttı!.. - Said Yalçın

Zamanında müdahele şarttı!..


Covid-19 salgını tüm dünyayı olduğu gibi Türkiyemizi de bir hayli zorluyor durumda. Sosyal medyada günün konusu olan yarasa ise vazgeçilmez dalga konusu oldu. 1,2 cm lik boyu ile dünyaya diz çöktüren yaratık şeklinde.. Haliyle tüm vatandaşları zor durumda bırakan coronavirus futbolu da perişan hale getirdi.

BTC Yenimalatyaspor  da her yıl olduğu gibi serzenişlerimiz vardı. Ve şahsımıza karşı bir çok yerde olumsuz tepkileri aldık. Ama doğruları yazmaya devam ettik. Ne demiştik iyi yönetilmiyoruz, biz amatör ruhu ile bir zaman sonra tökezleyeceğiz. Önlem dedik alın önlemleri. Ama nafile.. Tek adam Adil Gevrek  dediğim dedik şeklindeki yanlış transfer politikası ile kulüp zor günler yaşamakta. Ara verilen liglerin ne zaman başlıyacağıda muamma. Her ne kadar haziran deseler de ben bu sene liglerin oynanmaması taraftarıyım. Neden derseniz lehimize bir karar olacaktır.  Amatör ruhlu yönetimden ne beklersiniz dersem, bir kulübün başkanı teknik direktörü konuşturmayacak. Çıkıp boy boy kulüp aleyhine verdiği beyanatları zanımca çirkin beyanatlar. Zor durumda olduğunun farkında ama buna göre imza attı geldi. Kulüp lehine veya futbolcular üzerine konuşması bu dönemde Karaman’ın yanlış beyanatlardır. Çıkıp başarı sağlayacaksın konuşmayacaksın. Başarını sahada futbolcuların ile birlikte yapacaksın yani. Gel gör ki kulüp başkanı ise dut yemil bülbüller gibi suskun. Harıl harıl para arayışına girmiş. Bir nebzecikte olsa yerel yöneticiler çözüm oldu ama bu işin yani madolyonun diğer yüzünü görmedi ve kulübün araçlarını da satışa çıkardı.

Oysa ki zamanında daha kaliteli insanlar ile istişare edilerek futbolun geleceğini, şehrin futbol takımı yenimalatyasporu nasıl kötü gidişattan kurtarabiliriz toplantıları ile her halükarda rahat bir ortama getirebilirdik. Tek adam mantalitesi hemen hemen her iş konusunda başarısızlık ile sonuçlanmıştır. Adil Gevrek Başkan bırakın istişareleri sonuçlara sitem eden vefalı taraftarları dahi ikiye üçe böldü ve saldırdı. Akabinde şehrin ileri gelen futbol yazarlarını da küstürdü . Sadece yalaka olan 2.3 tanesi kendisiyle birlikte. Ama özü sözü bir ileriyi gören futbol  yazarları her zaman kulübün iyiye gitmediğini açık yüreklilikle açıklamıştır. İsim vermeyeceğim ama taraftarlar zaten kulübün menfaatlerini açıkyüreklilikle yazan yazarları bilirler…

Futbol kulüplerinde süreklilik başarıdır. 1 sezonda elli tane teknik adam değiştirdiğin vakit kötü günlerin gelişine sebep olur. Kan değişikliği tabiki her kulüp için başarıdır. Nitekim kan değişikliğinde doğru tercih şartı ile. Amatör ruh ile yönetildiğimiz  Adil Gevrek ve yönetimini hiç tasvip etmedim etmeyeceğimde. Koca şehrin futbola aşık kentin taraftarlarını kimse zora sokamaz ve üzemez. Taraftar tepkisini koymakta ve Malatya stadına gitmemekte. Geriye dönüp baktığımıza efsane malatyaspor için kar kış sıcak yağmur demeden stadı ful dolduran taraftarlara noldu derseniz, işte o vefalı taraftarlar bir an önce bu yönetimin değişmesi için tepki vermekteler.

Ulusal basında poz verip demeçler veren akabinde Kulübün borcu yok, futbolcuların alacakları yok diyen zihniyet şimdiler de ne yapıyor. Sesleri solukları epey kesilmiş durumda. Bizler birşeyler yazarken bazı kendini bilmez insanlar tarafından tepki ile karşılanıyorduk.  Sanki kulübün düşmanıyız. Bu kulübe aşık olan Malatya’da parmakla sayabileceğim futbol yazarı bulunmakta. Aklı başında …Bari bu dostlarımızı küstürmeyelim .

Evet zamanında müdahele şarttı bu takıma. Onursal başkanından tutun da yerel yöneticiler dahil herkes suçlu. Uyarılar kulak arkası edinildi. Kısa vadeli sevinçler ile ayakta kalmayı umdunuz.  Ama çekirge bir zıplar iki zıplar üçüncüye…? Ligler başlar veya başlamaz şartlar ne olursa olsun bu kulübün onursal başkanı baş da olmak üzere şehrin ileri gelenlerine seslenmek istiyorum; Artık bu kulübe kurumsal anlamda bir başkana ve yönetime ihtiyacı var. İş işden geçmeden diyecem de inşallah geçmemiştir, ivedi çözümler getirmek lazım kanaatindeyim.. Gelen Başkan ve yönetim ise yerel yöneticilere sarılıp para istemeyecek hakikaten hakkı ile yapan iş insanları gelsin derim…

malatyacadde44@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!