Bağımlılık Laneti Ve Kurtuluşu


Bu çok önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanına sorduk çok etkili bilgiler edindik. Uzmanlar ebeveyinleri uyarıyor çocuklarınıza arkadaşca, sevgi dolu ve anlayışlıa yaklaşın bu, yaklaşımlar  çocuğunuzu kötü alışkanlıklardan koruyacaktır. Bu yazıda bütün ebeveynleri kendilerini gözlemlemeye davet ediyoruz. Uzmanların önemli bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.
''Baskıcı ebeveynler evde negatif atmosferin oluşmasına neden olmakta, çocuklarına güvenmemekte, onlarla ilgilenmemekte, mesafeli olmakta, sevgi göstermemekte, kendilerini ifade etmelerine izin vermemekte vs. Neticede çocuklar madde bağımlısı olmaktadır. Oysaki ebeveynler sevecen, şefkatli ve anlayışlı olduğunda akranları bağımlı olsa bile çocuk bundan etkilenmez ve bağımlı olmaz.
Okulda başarısız, yetersiz, gergin, sıkıntılı, stresli vs. olan çocuklar sosyal boşalıma ihtiyaç duyar ve bunun için madde kullanmaya başlarlar. Özellikle akranların madde kullanımını onaylaması ve çocuğun kendini akran grubuyla özdeşleştirmesi bağımlılığa neden olabilir.
Bağımlılık konusunda beslenme, tetikleyici faktör olabilir. Bireyin çocukluğundan itibaren goflet, çikolata, kahve, gazlı içecekler, enerji içecekleri vs. tüketimi bağımlılığa neden olabilir. İnsan bünyesi uyarıcı madde almaya alıştığında bağımlı olmak bir an meselesidir.
Değişim Sanatı insanı bağımlılık lanetinden kurtaran geniş kapsamlı bir özgürleştirme yöntemidir. Birey hem bağımlılıktan kurtulur hem de fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal ve sosyal yönde iyileşir ve topluma tam entegre olabilir.
Değişim teknikleri sayesinde insan bünyesinde birikmiş olan ve bağımlılığı tetikleyen toksinler atılır ve organizma yeniden yapılanır. Keza insan organızması yeniden yapılandığında ileride bağımlılığa dönüş riski minumuma iner.''
 

sirvanyucel@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Zeynep Erdogan | 14 Mayıs 2021 21:23

    Harika tsk

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Tem

Samimiyet Ve Mahremiyet

30Haz

Zihin Formatı

18Haz

Değişim Zenginliği

05Haz

Mutsuzluk Nedir?

21May

Stres İle Beslenmek