Ağbaba: 'Fikirleri Yolumuzu Aydınlatmaya Devam Ediyor '

Ağbaba: 'Fikirleri Yolumuzu Aydınlatmaya Devam Ediyor '

PAYLAŞ
Ağbaba: 'Fikirleri Yolumuzu Aydınlatmaya Devam Ediyor '
Ağbaba: 'Fikirleri Yolumuzu Aydınlatmaya Devam Ediyor '
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Ulu önder Atatürk’ün fikirleri yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” dedi.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Ağbaba mesajında;

“Emperyalizme karşı verilen mücadelede tüm Dünya’nın parmakla gösterdiği Kurtuluş Savaşımızın eşsiz başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının üzerinden 83 yıl geçti. Her geçen gün daha fazla özlem, saygı ve şükranla yâd ettiğimiz Atamız; ekonomik,sosyal,siyasal ve kültürel hayatta sayısız ilkleri başarmış, tüm Dünya ülkelerinin örnek aldığı bir liderdir.

Ölüm yıldönümünde onun savunduğu fikirleri, Türkiye’yi getirmek istediği noktayı, ilke ve inkılaplarını çok daha iyi anlıyoruz. Atatürk'ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti , tarih boyunca hiç bu kadar sistemli saldırılarla karşı karşıya bırakılmamıştır. İçinde bulunduğumuz zor süreçte Atatürk’ün fikirlerini ışık kabul ederek,onun aydınlattığı yolda Cumhuriyetimize ve geleceğimize sahip çıkacağız. Bizlere, sonsuza kadar koruyup kollayacağımız Cumhuriyeti ve eserlerini emanet bırakan Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün 83. yılında saygı,rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Pusulamalatya

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN